США засудили зведення Керченського мосту

У Держдепартаменті нагадали, що США запровадили санкції щодо численних осіб і організацій, які беруть участь у цьому проекті

uatv
16.05.2018

Фото з сайта nv.ua

США засудили будівництво та часткове відкриття мосту через Керченську протоку між РФ і тимчасово окупованим Кримом, здійснене без дозволу уряду України.

Про це йдеться в заяві представниці Держдепартаменту США Хізер Нойерт у Twitter.

Держдеп підкреслює, що Крим є частиною України, а будівництво мосту служить нагадуванням про готовність Росії продовжувати порушувати міжнародне право.

“Міст являє собою не тільки спробу Росії зміцнити незаконне захоплення і окупацію Криму, а й перешкоджає судноплавству, обмежуючи розміри кораблів, які можуть пройти через Керченську протоку – єдиний шлях до територіальних вод України в Азовському морі”, – сказано в заяві.

США закликають Росію не перешкоджати цьому судноплавству.

У Держдепартаменті нагадали, що США запровадили санкції щодо численних осіб і організацій, що беруть участь в цьому проекті, і ці, і інші пов’язані з Кримом санкції будуть зберігатися доти, доки Росія не поверне контроль над півостровом Україні.

“Ми ще раз підтверджуємо нашу прихильність суверенітету і територіальній цілісності України і нагадуємо про висловлення міжнародною спільнотою цієї прихильності в резолюції 68/262 Генеральної Асамблеї ООН”, – йдеться у заяві.

Як відомо, 15 травня за участі президента РФ Володимира Путіна відбулася церемонія відкриття автодорожньої частини кримського мосту.

У МЗС України повідомили, що Україна працюватиме над розширенням санкцій проти осіб, причетних до будівництва Керченську мосту

Раніше заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що жодна рекламна картинка щодо будівництва Керченського мосту не змінює факту протиправної окупації Криму.

Нагадаємо, що відразу після окупації Криму в 2014 році Росія розпочала незаконне будівництво транспортного переходу через Керченську протоку, яке сполучає півострів з російською Таманню.

Джерело UATV
дата 16.05.2018
категорії Крим
поділитися
Топ новин на UA|TV