США стурбовані засудженням в окупованому Криму українців Дудки і Бесарабова

uatv
15.04.2019
Фото Facebook Crimean Human Rights Group

Сполучені Штати Америки стурбовані вироком підконтрольного Росії “суду” в окупованому Севастополі, який несправедливо засудив співробітників кримського аналітичного центру “Номос” Володимира Дудку й Олексія Бесарабова до 14 років позбавлення волі.

Про це під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні заявив тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Кеміан, повідомляє Укрінформ.

Він зазначив, що увага США прикута до стрімкого збільшення кількості несправедливо засуджених жителів Криму та інших українців. Володимир Дудка та Олексій Бесарабов, за його словами, отримали терміни за сумнівними обвинуваченнями у “підривній діяльності”.

Також Гаррі Кеміан наголосив, що США і далі слідкують за справою 24 кримськотатарських активістів, яких заарештували за обвинуваченням у тероризмі під час рейдів 27-28 березня.

“За словами спостерігачів неурядових організацій, це був найбільш масовий арешт з початку російської окупації. І ми переконані, що це був акт розправи за активність руху “Кримської солідарності“. Через два тижні після арештів та відправлення до Росії, лише четверо з цих осіб отримали доступ до адвокатів. Крім того, згідно з повідомленнями, щонайменше троє з активістів були жорстоко побиті. Ми закликаємо Росію звільнити усіх українців, яких вона незаконно ув’язнила”, – заявив повірений у справах США при ОБСЄ.

Окрім цього, американська сторона вимагає, щоб РФ звільнила українських моряків, захоплених у листопаді минулого року біля Керченської протоки.

Нагадаємо, в окупованому Криму 4 квітня політв’язнів Дудку та Бесарабова засудили до 14 років ув’язнення.

Джерело Укрінформ
дата 15.04.2019
категорії Крим
поділитися

Топ новин на UA|TV