США повернули Україні картину, викрадену під час Другої світової війни (ФОТО)

uatv
10.09.2019
Фото Facebook Посольство України у США

Сполучені Штати Америки передали представникам України картину художника Михайла Паніна “Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною“, яку викрали нацисти з Дніпропетровського художнього музею у період Другої світової війни.

Про це повідомляє Посольство України у США в Facebook, інформує UATV.

Зазначається, що підготовка до передачі картини проводилася упродовж декількох років. Над цим працювали Посольство України в США разом зі Службою зовнішньої розвідки України у співпраці з ФБР, Державним департаментом США та прокуратурою округу Колумбія.

“Наразі, це перший результативний випадок співпраці на офіційному державному рівні України та США у поверненні пам’яток культурної спадщини, незаконно вивезених за кордон. Окреме значення у процесі повернення витвору мистецтва мало доброзичливе ставлення американської родини Девіда та Габріели Трейсі, в яких картина перебувала останні тридцять років, до передачі картини народу України”, – наголошують у посольстві.

Під час офіційної церемонії передачі картини посол України в США Валерій Чалий висловив сподівання, що така взаємодія між країнами у поверненні культурних цінностей допоможе співпраці у подібних питаннях в майбутньому.

Нагадаємо, Німеччина повернула до українського музею картину, яка зникла 75 років тому.

Джерело UATV
дата 10.09.2019
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV