США передали Україні два катери берегової охорони (ФОТО, ВІДЕО)

Судна Drummond та Cushing надали нашій країні безкоштовно

uatv
27.09.2018
Фото Twitter Stsegolko

Сьогодні, 27 вересня, у Балтіморі Берегова охорона Сполучених Штатів передала Україні два патрульні катери, обладнані кулеметами, повідомляє UATV.

Церемонія передачі відбулася за участю віце-адмірала служби Майкла Макалістера та Президента України Петра Порошенка.

Катери Drummond та Cushing надали нашій країні безкоштовно. Як повідомляли раніше американські ЗМІ,  таку ініціативу вирішили реалізувати  через напруження між Україною та Росією в районі Азовського моря.

Транспортування, підготовку екіпажу та інші витрати фінансуватиме українська сторона. Катери транспортують до Одеси, привести їх у бойову готовність планують у серпні-вересні наступного року.

“Перші два човни класу “Island” стануть ще однією цеглинкою в зміцненні військово-морського альянсу між українським та американським народами. Разом із допомогою США в будівництві командного центру ВМС України в Очакові”, – сказав Петро Порошенко.

Також український гарант нагадав про незаконні дії РФ в Азовському морі. “Росія підриває свободу морів і мореплавства в Азовському морі, боягузливо полюючи й залякуючи комерційні кораблі. Росія не відмовляється від своїх планів щодо отримання земельного коридору до окупованого Криму. Оскільки підтримка окупації – недешева справа”, – зазначив він.

Нагадаємо, вже другий український військовий катер “Кентавр” спустили на воду. В ЗСУ очікують на збільшення кількості таких десантно-штурмових суден.

Джерело UATV
дата 27.09.2018
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV