Список політв’язнів у новому позові України до ЄСПЛ доповнюватиметься, – Мін’юст

Україна готує нові заяви за своїми політв'язнями

uatv
14.08.2018
Фото minjust.gov.ua

10 серпня Україна подала шосту міжнародну заяву проти Росії в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ). На 130 сторінках документа описані порушення щодо 71 українського політв’язняПавло Петренко розповів, що позов України в ЄСПЛ проти РФ – аргумент для персональних санкцій проти російських чиновників, причетних до порушення прав українців у Криму і в РФ.

Іван Ліщина, заступник міністра юстиції України, Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини розповів в інтерв’ю UATV, що список політв’язнів у новому позові України до ЄСПЛ доповнюватиметься. “Головне – показати, як ставляться в РФ до українських громадян, а наше завдання – продемонструвати всьому світу, що стосовно 71 українського політв’язня відбувається політичне переслідування. Їх звинувачують у кримінальних злочинах, але справжня основа переслідування – політична”, – сказав Ліщина.

За його словами, насправді українських політв’язнів більше, ніж 71, і Міністерство юстиції готує нові заяви щодо фігурантів. “Майже у всіх випадках РФ діє систематично: людину, погляди якої не подобаються, затримують, катують і вибивають “визнання”, – зазначив заступник міністра.

Він також додав, що міністерство під час підрахунку політв’язнів орієнтувалося на інформацію Міністерства закордонних справ, прокуратури АР Криму та Української Гельсінської групи. “Отриману інформацію ми зібрали й передали до суду. Про когось могли на той момент не мати інформації, а зараз уже, наприклад, з’явилася нова людина, за якою ми готуємо додатковий матеріал, оскільки не згадали його в заяві. Список не граничний, у міру отримання інформації ми будемо доповнювати його”, – підсумував Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини.

Телеверсію інтерв’ю із заступником міністра юстиції України Іваном Ліщиною дивіться 15 серпня о 19:00 у програмі “Лицом к лицу” на UATV. 

Наталія МАРЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 14.08.2018
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×