“Справа Василя Стуса”: в ОП відреагували на рішення суду щодо книги Кіпіані (ВІДЕО)

uatv
20.10.2020
Фото Укрінформ

В Україні немає місця цензурі – так в Офісі президента України відреагували на рішення столичного суду прибрати з книги Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса” інформацію про Віктора Медведчука.

Відповідне повідомлення розміщене на сайті ОП, інформує UATV.

При цьому в ОП наголосили, що намір подати апеляцію, про який повідомили автор книги Вахтанг Кіпіані та представники видавництва, свідчить, що суспільство готове відстоювати свої права.

Оскільки книга написана за реальною репресивною кримінальною справою проти Василя Стуса і ґрунтується на документально зафіксованих фактах, дивним є визначення Медведчука як “персонажа твору” у рішенні суду, зазначається у повідомленні.

“Наголошуємо при цьому, що цензура в Україні прямо та недвозначно заборонена Конституцією. У будь-яких проявах. Виходимо з того, що наукові дослідження історії, опрацювання матеріалів історії нашого народу, зокрема за допомогою інструментів публіцистики, не можуть обмежуватися через емоції окремих учасників подій минулого. Незалежно від сьогоднішнього статусу та політичної позиції цих учасників. Закликаємо всіх громадян мати сміливість чесно дивитися на події минулого нашого народу та дії або бездіяльність окремих осіб”, – зазначили в Офісі президента.

Нагадаємо, Дарницький районний суд Києва під час засідання, яке відбулося вчора, 19 жовтня, зобов’язав автора книги “Справа Василя Стуса” Вахтанга Кіпіані та видавництво “Віват” видалити з твору інформацію про голову політради партії “ОПЗЖ” Віктора Медведчука, а також заборонити розповсюдження друкованого тиражу до усунення порушення його немайнових прав.

У 1980 році Медведчук був державним адвокатом Стуса. Варто зазначити, що весь тираж книги – спочатку було майже 20 тисяч примірників – розкупили всього за годину після публікації рішення суду.

Нагадаємо, Ткаченко анонсував збільшення кількості книг, вистав, фільмів українською мовою.

Читайте також: Гранти, популяризація української літератури: Ткаченко назвав цілі щодо розвитку книговидавництва

Джерело UATV
дата 20.10.2020
категорії Випуски новин, Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×