Справа “скіфського золота” повинна розглядатися у площині українського законодавства, – Мінкульт

uatv
17.07.2019
Фото з сайта espreso.tv

Справа повернення експонатів виставки “Крим – золотий острів у Чорному морі” лежить виключно в площині українського законодавства.

Про це повідомив міністр культури України Євген Нищук у Facebook, коментуючи рішення Апеляційного суду Амстердама, який вчора, 16 липня, оголосив про перенесення розгляду справи.

“Хочу нагадати, що згідно із контрактами, які були укладені між українськими музеями й Музеєм Алларда Пірсона, розгляд будь-яких спорів відбувається на території України в українському суді. Я можу припустити, що суд все ж звернув на це увагу, і зрозумів, що це виключно українська компетенція”, – зазначив Євген Нищук.

Також він наголосив, що позиція нашої країни, як і в 2014 році, залишається незмінною – “скіфське золото” має повернутися до України, держави, якій воно належить за правом власності. Наша держава готова надати будь-яку додаткову інформацію на запит суду.

Нагадаємо, колекцію скіфського золота вивезли з Криму на виставку до археологічного музею столиці Нідерландів ще у 2014 році. Після незаконної анексії Росією Кримського півострова виникло питання, куди саме повертати експонати.

Окружний суд Амстердама у 2016 році ухвалив рішення, що “скіфське золото” потрібно повернути Україні, адже воно належить Музейному фонду нашої держави. З цим не погодилася “влада” незаконно анексованого Криму, яка одразу оскаржила таке рішення.

Раніше заступник міністра юстиції України Сергій Петухов повідомляв, що кримські “суди” нових даних у цій справі не надають.

Вчора, 16 липня,  суд в Амстердамі відклав рішення на 6-9 місяців. Суд надав сторонам два місяці, упродовж яких вони повинні надіслати запитувану інформацію. Після цього розгляд справи продовжиться. Остаточного рішення варто очікувати через 6-9 місяців.

Читайте такожУ Мін’юсті відреагували на рішення суду Нідерландів щодо “скіфського золота”.

Джерело UATV
дата 17.07.2019
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×