Справа “шпигуна”: чому у репресованого Юлія Білецького дві дати смерті (ВІДЕО)

Скрін з відео

“Народився, заарештований, розстріляний, реабілітований”, – саме так описували життя репресованої людини. На маленькій табличці – усе її життя.

Телеканал UATV продовжує розповідати про те, як нащадки відновлюють пам’ять про жертв сталінського терору в циклі програм “Повернуті із забуття”.

Герой нашого випуску – онук репресованого в 1937 році фармацевта Юлія Білецького. Він провів 10 днів в архіві СБУ, щоб дізнатися правду. Едгар Годик знає дідуся тільки з розповідей мами та бабусі. А побачив вперше 5 років тому, на фото – єдиному, яке збереглося.

Його дід Юлій Білецький протягом 30 років працював у Південноросійському товаристві торгівлі аптечними товарами, поки його не звинуватили в шпигунстві.

“Мама зверталася до КДБ, її прийняли, і дали цікаву відповідь, що він помер від пневмонії легенів, є навіть документ. У таборі він завідував аптечним кіоском, не хвилюйтеся, все нормально”, – розповідає Едгар.

За його словами, бабусю Едгара вислали в Узбекистан, маму й дядька – дітей так званого “ворога народу” – репресії не торкнулися. Швидше за все, тому що на той час у них вже були свої сім’ї, жили окремо.

Що ще вдалося дізнатися онукові про долю свого діда, та що не сходиться у його даті смерті – дивіться у випуску “Повернуті із забуття”.

Прямий ефір