Справа Марківа є проявом російської гібридної війни, – Аваков

uatv
23.10.2020
Фото МВС

Сьогодні, 23 жовтня, у Мілані продовжиться засідання апеляційного суду по справі нацгвардійця Віталія Марківа.

Про це інформує пресслужба МВС.

На засіданні захист пред’явить суду присяжних факти, що свідчать про непричетність Віталія до загибелі італійського журналіста Андреа Рокеллі.

Адвокати наполягають на долученні до доказової бази суду експертиз, зроблених українськими експертами, які показують що нацгвардієць на відстані 1700 метрів за деревами та кущами не міг навіть бачити Андреа Рокеллі та його супутників і тим паче стріляти на ураження з автомату Калашникова.

Також правозахисники вимагають долучити до матеріалів справи документальний фільм “Не в тому місці не в той час”, знятому італійськими та українськими журналістами. У ньому італійські військові експерти стверджують про непричетність Віталія Марківа до загибелі громадянина Італії.

У засіданні суду візьме участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Глава МВС прокоментував заяву Національної Федерації Італійської преси про нібито погрози з України адвокату сім’ї Рокеллі.

“Ці погрози з’явилися в переддень засідання суду, а звернення про них прозвучало публічно до всіх вищих органів італійського правосуддя, за винятком прокуратури, до якої б мала подати заяву потерпіла. Це лише ще одна складова гібридної атаки на Віталія та на справу, яка розглядається сьогодні у суді. Треба говорити по суті: Віталій не винен, він жертва гібридної війни Росії“, – наголосив Аваков.

Також до будівлі суду, незважаючи на дощ та на карантинні обмеження, прийшла велика кількість українців, щоб підтримати Віталія Марківа. 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський обговорив із прем’єром Італії Джузеппе Конте звільнення нацгвардійця Марківа.

Українця звинуватили у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Рокеллі та російського перекладача Андрія Миронова під час військових дій біля Слов’янська в травні 2014 року.

Віталія Марківа було затримано в Італії влітку 2017 року. 
Він заперечує свою причетність до загибелі Роккеллі й Миронова.

Марківа засудили до 24 років ув’язнення.

Джерело UATV
дата 23.10.2020
категорії Українці в світі
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×