“Справа Хізб ут-Тахрір”: у двох фігурантів погіршився стан здоров’я в російському СІЗО

uatv
27.02.2020
Фото Кримська солідарність

У фігурантів “справи Хізб ут-Тахрір” Едема Смаілова (друга бахчисарайська група) і Шабана Умерова (друга сімферопольська група) різко погіршився стан здоров’я під час перебування в російському СІЗО.

Про це розповів адвокат політв’язнів Назім Шейхмамбетов, інформує Крим.Реалії.

“Мій підзахисний Смаілов розповів, що нещодавно в умовах СІЗО у нього загострився хронічний гайморит, йому видали знеболюючі засоби, проте лікування ніхто ніякого не проводить. Сам Смаілов пов’язує загострення свого захворювання з умовами конвоювання з СІЗО до суду та назад”, – говорить адвокат.

За його словами, керівництво СІЗО продовжує ігнорувати прохання Едема Смаілова про передачу йому окулярів.

Інший політв’язень Шабан Умеров скаржиться на хронічні болі в серці.

“Нещодавно мені вдалося відвідати Шабана Умерова, він мені розповів, що його турбують сильні болі в серці. Кожен день, з 6 години вечора і до того моменту, поки він не засне, у нього з’являється сильний біль в серці. Іноді настільки сильний, що доводиться викликати лікарів. У нас був такий випадок, коли завдяки допомозі співкамерників його змогли більш-менш привести до тями”, – розповів Шейхмамбетов.

Адвокат уточнив, що лікар-терапевт підтвердив наявність захворювання серця, однак для встановлення точного діагнозу необхідно провести комплексний огляд. Зараз Шабан Умеров перебуває на стаціонарній психіатричній експертизі.

Правозахисник звертався в СІЗО щодо проведення обстеження для встановлення діагнозу Шабану Умерову. Медсанчастина СІЗО відмовила, посилаючись на задовільний стан Умерова.

Раніше Людмила Денісова розповіла, що українському політв’язню в РФ погрожують зґвалтуванням.

Джерело Крим.Реалії
дата 27.02.2020
категорії Бранці Кремля
поділитися

Топ новин на UA|TV