“Справа Хізб ут-Тахрір”: Ленуру Халілову забороняють спілкуватися кримськотатарською в російських судах

uatv
02.06.2021
Фото Facebook Людмила Денісова

Фігуранту “справи Хізб ут-Тахрір” Ленуру Халілову забороняють спілкуватися рідною кримськотатарською мовою у російському суді.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Facebook уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.

За словами омбудсмена, до неї звернувся адвокат українського політв’язня, кримського татарина Ленура Халілова, якого наразі судить Південний військовий окружний суд, що в Ростові-на-Дону, за нібито “участь в терористичній організації “Хізб ут-Тахрір”, яку окупаційна влада вважає такою.

“Зокрема, головуючий суддя вкотре забороняв Ленуру Халілову звертатися, спілкуватися і висловлювати свою правову позицію, надавати свідчення й покази рідною кримськотатарською мовою за допомогою перекладача. Так, на останньому судовому засіданні всі клопотання щодо надання перекладача Ленуру Халілову було розцінено як “небажання висловитися на свій захист”. Проте, згідно з чинним російським законодавством, а саме пунктом 6 частини 4 статті 47 Кримінально-процесуального кодексу Російської Федерації, обвинувачені мають право надавати покази та висловлюватися рідною мовою або мовою, якою вони володіють”, – пише Денісова.

Вона додала, що такі дії російських суддів є порушенням статті 6 Європейської Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

“Відмова незаконно ув’язненим громадянам України – кримським татарам у наданні їм права при спілкуванні із судом скористатися перекладачем наразі несе масовий і системний характер держави-окупанта”, – зазначає Денісова.

Український омбудсман заявила, що звертається до уповноваженого з прав людини в Росії Тетяни Москалькової, а також до російських Вищої кваліфікаційної колегії суддів, генерального прокурора і до глави Південного військового окружного суду Росії з вимогою відновити законні права Халілова і забезпечити дотримання процесуальних прав інших незаконно утримуваних громадян України.

Раніше Денісова вимагала від Москалькової забезпечити медобстеження 11 політв’язнів.

Читайте також: Лимешко через іслам піддається систематичному цькуванню в російській колонії, – Денісова

Джерело UATV
дата02.06.2021
категорії Бранці Кремля
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×