Сьогодні в Україні відзначають День Європи

uatv
18.05.2019
Фото Укрінформ-UATV

У суботу, 18 травня, в Україні відзначають День Європи. Його святкують у нашій державі щорічно у третю суботу травня, починаючи з 2003 року, повідомляє UATV.

Свято у нашій країні встановили згідно з указом президента України Леоніда Кучми “Про День Європи” від 19 квітня 2003 р. №339/2003, “…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію”.

На сьогодні Україна – єдина країна, яка відзначає це свято на державному рівні, не маючи членства ЄС.

У країнах Європейського Союзу День Європи відзначають 9 травня.

Традиційно у цей день відбудеться низка різних тематичних заходів у Києві та інших містах України. Так, в українській столиці 18 травня о 13:00 розпочнеться церемонія відкриття Дня Європи за участю керівництва держави, столиці, Представництва ЄС в Україні, держав-країн членів ЄС, акредитованих в Україні.

Серед запланованих заходів у Києві також:

  • Фестиваль “ГБ Фест” у парку Тараса Шевченка. Під час заходу киянам представлять результати проектів, які вже були реалізовані в столиці, а також розкажуть про інструменти взаємодії між громадою і владою;
  • Moto Open Fest, який розпочнеться автопробігом від Хрещатика до острова Муромець і продовжиться рок-концертом;
  • Національно-культурний фестиваль “Київ Клезмер Фест” на Контрактовій площі на Подолі. Його присвятять клезмерській жанровій музиці та її впливу на європейські музичні сцени.

Нагадаємо, сьогодні також вшановують пам’ять жертв геноциду кримських татар.

Джерело UATV
дата 18.05.2019
категорії Україна та ЄС
поділитися

Топ новин на UA|TV