Сьогодні у Мінську обговорили порушення окупантами “хлібного перемир’я”

Росія, як і раніше, відмовляється надавати відповідні гарантії безпеки

uatv
11.07.2018

Фото Укрінформ-UATV

Сьогодні у Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання збройного конфлікту на Донбасі.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила речниця представника України на переговорах Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

За її словами, після початку “хлібного перемир’я” безпекова ситуація покращилася, але повного дотримання режиму тиші немає.

“За даними голови СММ ОБСЄ Ертурула Апакана, інтенсивність обстрілів за цей час зменшилася майже на 80% у порівнянні з попереднім періодом. Проте повноцінний режим тиші так і не став реальністю, порушення режиму припинення вогню з боку НЗФ ОРДЛО продовжуються. Триває повзуча військова активність, виявлена СММ ОБСЄ на ділянках розведення сил та засобів в р-ні Петрівського й Золотого, особливу тривогу викликають факти облаштування укріплення кулеметних та мінометних позицій”, – написала Дарка Оліфер.

За її словами, справжнє перемир’я може настати після виконання низки складових, зокрема, відведення важкого озброєння, забезпечення повноцінної роботи ОБСЄ на всій території Донбасу, демілітаризація Кальміуського, Кумачового, Саханки, Новоазовська.

Також Україна наполягає на гарантуванні безпеки працівникам Донецької фільтрувальної станції, спостерігачів ОБСЄ, але “РФ, як і раніше, відмовляється надати відповідні гарантії безпеки”.

“Підгрупа з гуманітарних питань збереться на засідання у Мінську 25 липня“, – зазначила Оліфер.

Нагадаємо, під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську 27 червня домовилися про встановлення режиму тиші на Донбасі. Він офіційно розпочався з 1 липня.

Але “російсько-окупаційні сили на Донбасі використовують оголошений режим припинення вогню для того, щоб отримати зброю та боєприпаси під виглядом гуманітарної допомоги”, – заявив на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні Тимчасово повірений у справах США при ОБСЄ Геррі Кеміен. 

Джерело UATV
дата 11.07.2018
категорії ООС (АТО)
поділитися

Топ новин на UA|TV