Сьогодні річниця арешту фігурантів другої бахчисарайської “справи Хізб ут-Тахрір”

uatv
11.10.2019
Фото КримЅОЅ

Два роки тому, 11 жовтня 2017 року, російські силовики провели масові обшуки в будинках кримських татар у Бахчисараї. В результаті цих репресивних дій були затримані Марлен Асанов, Тимур Ібрагімов, Мемет Бєлялов, Ернест Аметов, Сейран Салієв і Сервер Зекір’яєв.

Про це пише UATV з посиланням на Кримськотатарський ресурсний центр.

Зазначається, що затриманим висунули звинувачення за статтею 205.5 КК РФ “Участь у діяльності організації, яка відповідно до законодавства Російської Федерації визнана терористичною”.

21 травня 2018 року в окупованому Криму російські силовики провели обшуки в будинках активістів громадського об’єднання “Кримська солідарність”, у результаті яких було затримано Сервера Мустафаєва й Едема Смаїлова. Їх також звинувачують в участі в
організації “Хізб ут-Тахрір”, забороненій на території РФ.

У лютому цього року проти 8 фігурантів другої Бахчисарайської “справи Хізб ут-Тахрір” було порушено кримінальну справу за статтею 278 КК РФ (насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади).

У березні Тимуру Ібрагімову та Мемету Белялову посилили звинувачення з частини другої ст. 205.5 КК РФ (“участь у діяльності терористичної організації”) на частину першу (“організація діяльності терористичної організації”). А у вересні 12 всіх вісьмох фігурантів етапували з Криму в Ростов-на-Дону.

Нагадаємо, 8 жовтня “Верховний суд” окупованого Криму залишив у СІЗО фігурантів “справи Хізб ут-Тахрір” Енвера Омерова, Ризу Омерова і Айдера Джеппарова.

Також повідомлялося, що фігуранта “справи Хізб ут-Тахрір” Абільтарова етапували у Ставропольський край.

Джерело UATV
дата11.10.2019
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×