Сьогодні четверті роковини катастрофи рейсу MH17

Президент України зазначив, що усі причетні до цього теракту мають бути притягнуті до відповідальності та понести покарання

uatv
17.07.2018

Фото з Facebook-сторінки Петра Порошенка

Чотири роки тому – 17 липня 2014 року – на сході України було збито літак Boeing 777 компанії Malaysia Airlines рейсу MH17.

Про це повідомляє UATV.

Загинули 298 людей – усі, хто перебував на борту. Літак виконував рейс Амстердам–Куала-Лумпур. Більшість загиблих, 196 людей, були громадянами Нідерландів.

“Схиляємо голови у скорботі та молимось із родинами 298 трагічно загиблих. Україна й надалі надаватиме усю необхідну допомогу для проведення професійного розслідування та покарання винних у трагедії. Підтвердженням цього є нещодавня ратифікація українським парламентом Угоди між Україною та Нідерландами про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17. Вірю у встановлення істини та досягнення справедливості. Усі причетні до цього теракту мають бути притягнуті до відповідальності та понести покарання”, – написав у Facebook Петро Порошенко.

Одразу після трагедії, відповідно до укладених міжнародних угод між Україною, Австралією, Бельгією, Нідерландами та Малайзією, було створено Міжнародну спільну слідчу групу з питань розслідування причин катастрофи.

24 травня 2018 року Спільна слідча група з розслідування катастрофи рейсу MH17 визначила, що літак збили зенітно-ракетним комплексом “Бук”, який належав 53-й бригаді з міста Курська в РФ.

Після цього Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у відповідальності за знищення пасажирського малайзійського літака.

6 червня уряд Нідерландів заявив, що не бачить відповідальності влади України за катастрофу малайзійського “Боїнга” в 2014 році в небі над Донбасом.

Раніше повідомлялося, що родичі загиблих написали відкритого листа росіянам. У листі винуватцями трагедії вони назвали керівництво Росії і закликали Кремль не ухилятися від відповідальності, а визнати результати розслідування.

Джерело UATV
дата 17.07.2018
категорії Україна
поділитися
Топ новин на UA|TV