Смертельна бактерія: у Балтійському морі після купання померла туристка

uatv
13.08.2019
Фото з сайта hromadske.ua

За повідомленнями німецьких ЗМІ, після купання в Балтійському морі померла літня жінка. Наразі було зафіксовано чотири випадки захворювання, спричинені бактерією Vibrio vulnificus, інформує UATV з посиланням на Gazeta Pomorska.

Зараження смертельною бактерією сталося під час купання у Балтійському морі. Німецька туристка, ймовірно, випадково проковтнула морську воду, або ж мала на тілі рани чи подряпини, через які в її організм потрапила ця бактерія.

За інформацією Державного управління охорони здоров’я та добробуту Німеччини, бактеріальна інфекція виявилася смертельною для літньої жінки, яка була у групі ризику зараження, а саме  – серед людей з ослабленим імунітетом. Це перша жертва Vibrio vulnificus у Німеччині цього року.

Vibrio vulnificus – бактерія, яка присутня у водоймах, таких, як лимани, солонуваті озера і ставки. Зазвичай зустрічається в Мексиканській затоці, проте зміни клімату спричинили її появу і в інших місцях світу, зокрема, в Балтійському морі.

Бактерії найкраще розмножуються за солоності води 0,5% та температури близько 20°С.

Зараження Vibrio vulnificus може спричинити три типи інфекції:

  • гострий гастроентерит (симптоми включають блювоту, діарею та біль у шлунку);
  • некротизуючі інфекції, які можуть перерости у бульозний дерматит;
  • сепсис, котрий безпосередньо призводить до смерті.

Важливо пам’ятати, що такі гострі симптоми можуть виникати в основному у людей з ослабленим імунітетом. У здорових людей потрапляння в організм Vibrio vulnificus може викликати легкі симптоми нездужання, проте не варто ними легковажити. Вчасно звернувшись до лікаря, можна попередити трагічні наслідки бактеріальної інфекції.

Переклад з польської Оксани Вергелес, для UATV

Джерело UATV
дата 13.08.2019
категорії Світ
поділитися

Топ новин на UA|TV