Словаччина підтримує продовження санкцій проти РФ до виконання Мінських домовленостей, – Чапутова (ВІДЕО)

uatv
16.09.2019
Скрін з відео

У Словаччині, як в головуючій в ОБСЄ державі, відзначають покращення ситуації у Станиці Луганській та вітають повернення в Україну політв’язнів у результаті обміну з РФ.

Про це заявила сьогодні, 16 вересня, президент Словаччини Зузана Чапутова під час брифінгу після зустрічі з главою української держави Володимиром Зеленським, повідомляє UATV.

“Обмін в’язнями з Російською Федерацією й оновлення переговорів у Нормандському форматі є дуже важливим сигналом того, що шляхом діалогу можна змінювати справи на краще. Кожне вирішення конфлікту повинно відбуватися за принципами міжнародного права, й необхідно брати до уваги міжнародно визнані кордони, це стосується Донбасу і Криму. Тому Словаччина, згідно з позицією Європейського Союзу, підтримує продовження санкцій проти Росії аж до того часу, поки не будуть виконані Мінські домовленості і Україна не буде мати контроль над своєю територією”, – сказала Зузана Чапутова.

Також вона додала, що Україна є не лише найбільшим сусідом її країни, а й партнером, і запевнила, що Словаччина й надалі підтримуватиме нашу державу на шляху до реформ і євроінтеграції, та відстоюватиме її суверенітет і територіальну цілісність.
Чапутова зазначила, що заплановані в Україні реформи, включаючи лібералізацію торгівлі та приватизацію, допоможуть зміцнити співробітництво між обома державами.

“Наше зближення я вважаю дуже важливим шляхом передусім тепер, коли Україна переживає важкі часи”, – додала президент Словаччини.

У той же час Володимир Зеленський наголосив, що Україна розраховує на підтримку, дипломатичний та санкційний тиск на Росію наших партнерів, зокрема й Словаччини.

“Це потрібно не лише Україні – цього потребує вся Європа, яка завжди буде почувати себе у небезпеці, доки Російська Федерація ігнорує міжнародне право. Великі надії ми покладаємо на головування Словаччини в ОБСЄ. Сподіваємося, що вона й надалі ставитиме в ОБСЄ питання про повне виведення окупаційних військ з України та повернення під наш контроль тимчасово окупованих територій”, – зазначив глава української держави.

Нагадаємо, раніше Курт Волкер заявив, що кримські санкції проти Росії не зніматимуть до деокупації півострова.

Джерело UATV
дата16.09.2019
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×