Словаччина підтримує продовження санкцій проти РФ до виконання Мінських домовленостей, – Чапутова (ВІДЕО)

uatv
16.09.2019
Скрін з відео

У Словаччині, як в головуючій в ОБСЄ державі, відзначають покращення ситуації у Станиці Луганській та вітають повернення в Україну політв’язнів у результаті обміну з РФ.

Про це заявила сьогодні, 16 вересня, президент Словаччини Зузана Чапутова під час брифінгу після зустрічі з главою української держави Володимиром Зеленським, повідомляє UATV.

“Обмін в’язнями з Російською Федерацією й оновлення переговорів у Нормандському форматі є дуже важливим сигналом того, що шляхом діалогу можна змінювати справи на краще. Кожне вирішення конфлікту повинно відбуватися за принципами міжнародного права, й необхідно брати до уваги міжнародно визнані кордони, це стосується Донбасу і Криму. Тому Словаччина, згідно з позицією Європейського Союзу, підтримує продовження санкцій проти Росії аж до того часу, поки не будуть виконані Мінські домовленості і Україна не буде мати контроль над своєю територією”, – сказала Зузана Чапутова.

Також вона додала, що Україна є не лише найбільшим сусідом її країни, а й партнером, і запевнила, що Словаччина й надалі підтримуватиме нашу державу на шляху до реформ і євроінтеграції, та відстоюватиме її суверенітет і територіальну цілісність.
Чапутова зазначила, що заплановані в Україні реформи, включаючи лібералізацію торгівлі та приватизацію, допоможуть зміцнити співробітництво між обома державами.

“Наше зближення я вважаю дуже важливим шляхом передусім тепер, коли Україна переживає важкі часи”, – додала президент Словаччини.

У той же час Володимир Зеленський наголосив, що Україна розраховує на підтримку, дипломатичний та санкційний тиск на Росію наших партнерів, зокрема й Словаччини.

“Це потрібно не лише Україні – цього потребує вся Європа, яка завжди буде почувати себе у небезпеці, доки Російська Федерація ігнорує міжнародне право. Великі надії ми покладаємо на головування Словаччини в ОБСЄ. Сподіваємося, що вона й надалі ставитиме в ОБСЄ питання про повне виведення окупаційних військ з України та повернення під наш контроль тимчасово окупованих територій”, – зазначив глава української держави.

Нагадаємо, раніше Курт Волкер заявив, що кримські санкції проти Росії не зніматимуть до деокупації півострова.

Джерело UATV
дата 16.09.2019
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV