Славетний Збараж: чим приваблюють туристів історичні пам’ятки містечка (ВІДЕО)

uatv
13.11.2019
скрін з відео 

Могутні бастіони Середньовічного замку, величний палац, цікаві експозиції та бернардинський костел – усе це можна побачити у Збаражі, що на Західній Україні. Це невеличке старовинне містечко зі славною історією.

“Збараж називається саме так, тому що на цьому місці в сиву давнину збиралися мешканці нашої землі, які захищали навколишні села від нападників, зокрема татар. Місто Збараж уперше згадується в літописах у 1214 році, де говориться, що польський князь Лєшек Білий, не змігши захопити Галич, спустошив землі навколо Теребовлі Моклекової і Збиража. Саме в такій транскрипції “Збираж” фігурує місто у літописних джерелах. З часом місто почало носити назву Збараж і дало початок славному роду князів Збаразьких”, – коментує місцевий краєзнавець Руслан Підставка.

Знайомство із цим містом варто розпочати зі стародавнього замку, який упродовж століть був фамільною резиденцією князівських родів цього краю.

Історія Збаразького замку веде до початку XVII століття. Тоді власники цих земель князі Христофор і Юрій Збаразькі вирішили на цьому місці спорудити новий замок. Ідея спорудження замку виникла і знайшла своє втілення та своє відображення в далекій Італії. Тоді князі Збаразькі вчилися в Італії у місті Падуї. Там вони познайомилися з відомим на той час італійським архітектором Вінченцо Скамоцці й замовили йому проєкт. Упродовж 20-30-х рр XVII ст. тривало спорудження Збаразького замку. У 1631 році, на жаль, помер останній із роду Збаразьких, Юрій, і замок перейшов у володіння князів Вишневецьких“, – говорить Володимир Чайка, заступник генерального директора з наукової і масово-освітньої роботи.

Донині замок залишається визначною пам’яткою історії й архітектури міста. Зараз це справжній замок-музей. Стародруки та рукописні книги, предмети інтер’єрів, релігійних споруд XVII-XIX століть, колекційна зброя та лицарські обладунки – усе це можна побачити у 25 виставкових залах.

Та головною архітектурною домінантою Збаража нині є величний старовинний костел. Його збудували у 1723 році з допомогою Юзефа та Станіслава Потоцьких. Одночасно із замком будували й монастир, але зберігся комплекс у дещо іншому вигляді. Згодом його реконструювали у стилях ренесанс та бароко, в інтер’єрах застосували ілюзорний живопис, частково збереглися лише вівтарі зі скульптурним оздобленням XVIII століття і фрагменти стінопису.

Окрім визначних місць, є у Збаражі ще й не менш видатні люди. Наприклад, народна майстриня Галина Михальська, яка ще у студентські роки захопилася рукоділлям. А зараз творчість стала невід’ємною частиною її життя.

Майстриня говорить: “Можливо, вік своє дає, що ти вже хочеш робити не просто якісь вазонки, квіточки, дерева, якісь там намиста, такі прості кольє. Ти вже хочеш відтворювати щось автентичне, щоби показати, наскільки ти можеш розвинутися, постійно бути в пошуку. В майбутньому я вже хочу зробити український стрій, повністю відтворити його: із бісером і вишивкою нитками в різних техніках”.

Місто та його жителі завжди раді своїм гостям. Приїздіть до Збаража!

Більше випусків програми “Міста і містечка” дивіться за посиланням

Джерело UATV
дата 13.11.2019
категорії Туризм
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV