Складність – у верифікації: експерт прокоментувала нові докази причетності РФ до аварії МН17 (ВІДЕО)

Скрін із відео

Лідери ОРДО регулярно їздили в Москву, щоби проконсультуватися зі своїми наставниками в ФСБ і ГРУ – Спільна слідча група опублікувала новий перехоплений аудіозапис розмов між бойовиками на сході України і високопоставленими російськими чиновниками, які відбувалися за кілька тижнів до збивання рейсу МН17 на Донбасі в 2014 році.

Наскільки нова інформація стане аргументом у суді, в студії UATV прокоментувала директор Української юридичної консультативної групи Надія Волкова.

“Технології досягли таких висот і якості,що за допомогою штучного інтелекту можна і голоси накладати, і підлаштовувативсе, що завгодно, навіть обличчя можна відтворювати. Завдання прокурорів, якібудуть представляти цю справу в трибуналі, – показати, що це дійсно справжніголоси, які належать справжнім людям. Тут буде основна складність”, – зазначила гостя студії.

Волкова вважає, що без верифікації ми можемо говорити, що це вагомий доказ, але його вага в такому випадку значно слабшає.

“Якщо розглянути те, що обговорювалося в діалозі по телефону або в декількох діалогах, і потім це мало втілення в реальному житті, тоді вага збільшується”, – говорить директор Української юридичної консультативної групи.

“Раніше заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль у Facebook нагадала про рішення Міжнародного суду ООН від 8 листопада 2019 року: “…в резолюції Ради безпеки ООН 1373 передбачено, що держави не повинні надавати будь-яку підтримку особам, причетним до тероризму, а також вони мають вживати заходів і співпрацювати для запобігання та придушення актів фінансування тероризму, “скоєних будь-якою особою”. Чи може це бути пов’язано зі справою МН17?” – запитав ведучий.

За словами Волкової, для того, щоб говорити про застосування даної Конвенції, потрібно спочатку встановити, що збиття “Боїнга” – дійсно акт тероризму, а не військовий злочин.

“Акт тероризму – це зовсім інший склад злочину. Військовий злочин – це коли держава або особи, які її представляють, скоюють злочин, порушують Женевські конвенції або Римський статут. А акт тероризму – це коли приватні особи з певною метою залякування, отримання викупу, навмисно захоплюють заручників, вбивають і т. д. Поки не ясно, який саме злочин, який склад буде застосовуватися. Як правило, при військових злочинах відповідальність несе державна особа, при акті тероризму – приватна”, – повідомила Волкова.

Раніше Олена Зеркаль заявляла, що справа МН17є частиною позову “Україна проти РФ”.

Прямий ефір