Шмигаль обговорив з послами G7 реформи та співпрацю з МВФ

uatv
28.05.2020
Фото Урядовий портал

Прем’єрміністр Денис Шмигаль провів зустріч із послами G7, під час якої обговорили ситуацію з подоланням пандемії коронавірусу, продовження медичної реформи, співпрацю України з Міжнародним валютним фондом та інші актуальні питання співпраці.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Урядовий портал.

Шмигаль наголосив, що пандемія коронавірусу надала певний імпульс українським реформам, в першу чергу, реформі охорони здоров’я.

“В умовах пандемії – це та реформа, потреба в якій і недоліки якої проявилися найбільше. Реформа медицини має бути завершена за допомогою наших міжнародних партнерів, але коронакриза показала помилки, які були допущені при попередніх розрахунках цієї реформи, тому ми перераховуємо і тарифи з НСЗУ, і пакети послуг. Якщо інфекційна лікарня не має хворих, це не значить, що лікарі не мають отримувати зарплати. Ще одна проблема – це психіатрія та туберкульозні диспансери. Все це потребує окремої уваги і окремих розрахунків, тому другий етап реформи може розтягнутись у часі. І ми будемо просити підтримати нас в реалізації цієї реформи”, – заявив він.

Також, за його словами, сьогодні на порядку денному стоять ті реформи, які нададуть поштовх і полегшать економічний розвиток.

“Це реформа митниці, реформа оподаткування малого і мікробізнесу. Нам також треба робити, як ми це називаємо “регуляторну гільйотину” – реформу з дерегуляції, щоб всіляко полегшити роботу малого бізнесу”, – зазначив очільник уряду.

Окрім цього, за словами Шмигаля, на порядку денному стоїть необхідність приватизації.

Говорячи про фінансову чи індустріальну підтримку великих промислових підприємств з великою часткою державної власності, прем’єрміністр наголосив, що є ідея скористатись цим, як одним з інструментів розігріву економіки і розвитку промисловості.

“Ми маємо намір збільшити фінансування і замовлення в промисловій сфері, оборонній сфері вже в цьому році для того, щоб зберегти робочі місця, а також дати змогу працювати супутнім бізнесам. Це є однією з частин нашого великого плану виходу з економічної кризи”, – сказав Шмигаль.

Раніше Шмигаль повідомляв, що Кабмін працює над програмами виходу з економічної кризи після епідемії коронавірусу.

Також нагадаємо, що МВФ та Україна досягли попередньої домовленості за програмою stand-by на $5 млрд.

Джерело Урядовий портал
дата 28.05.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×