Шмигаль назвав головні вимоги до кандидатів на посаду голови НБУ

uatv
04.07.2020
Фото Урядовий портал

Відставка Якова Смолія з посади глави Національного банку України ніяк не вплине на стабільність української валюти.

Про це в ефірі токшоу “Свобода слова Савіка Шустера” заявив прем’єрміністр України Денис Шмигаль, інформує Урядовий портал.

За його словами, зараз найголовніше не допустити утворення міфів, спекуляцій і маніпуляцій з приводу цього звільнення.

Шмигаль зазначив, що незалежність Нацбанку гарантована Конституцією України та прописана в українському законодавстві.

“В чому, відповідно до закону, є завдання НБУ? Перше – це забезпечення стабільності грошової одиниці України, друге – це забезпечення цінової стабільності, третє – забезпечення фінансової стабільності, зокрема стабільності банківської системи, і четверте завдання – це забезпечення сталості економічного розвитку України і підтримка економічної політики уряду України, за умов збереження перших трьох”, – сказав Шмигаль.

Шмигаль наголосив, що зараз фінансова ситуація в країні стабільна.

Ліквідність банків станом на початок цього місяця близько 200 млрд грн, залишок на єдиному казначейському рахунку – 135 млрд грн. Ми на спільних нарадах з НБУ пропрацьовували спільну політику для виходу з економічної кризи і це є плавне зниження облікової ставки НБУ”, – зазначив він.

За словами Дениса Шмигаля, через відставку глави НБУ, звичайно, є напруження і хвилювання, але “законодавство України виписано так, що заміна особистості керівника Національного банку ніяк не вплине на курс валюти“. 

Як зазначив очільник уряду, щоб призначити наступного керівника НБУ, потрібен час.

Вимог до кандидатів дві – висока професійність і кришталева репутація. В найближчі дні така кандидатура буде обрана. Всі керівники банків, основні гравці банківського ринку уже назвали свої пропозиції, є шорт-лист кандидатів”, – сказав Шмигаль. 

Він зауважив, що відставка глави НБУ серйозно не вплинула на відносини України з міжнародними партнерами.

“Ми продовжуємо співпрацю. Вчора міністр фінансів мав розмову з МВФ. Сьогодні я спілкувався з віцепрезидентом Європейської комісії. Ми підтвердили незмінність політики Національного банку. Наші міжнародні партнери очікують рішення щодо керівника спокійно. І що дуже важливо – ми продовжуємо роботу з Європою, і я сподіваюся, що в найближчий час ми підпишемо черговий меморандум про надання наступного траншу макрофінансової допомоги від ЄС”, – сказав Шмигаль.

Нагадаємо, 1 липня стало відомо, що очільник Нацбанку написав заяву про звільнення.

3 червня депутати Верховної Ради проголосували за звільнення Смолія.

Джерело Урядовий портал
дата 04.07.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×