“Східне партнерство”: за 10 років співпраці з ЄС Україна вийшла в лідери (ВІДЕО)

uatv
17.05.2019
Скрін UATV

Для розширення співпраці з країнами Східної Європи, зокремаз Україною, 10 років тому Євросоюз запустив проект “Східне партнерство”. Чого було досягнуто за цей час – днями обговорювали в Брюсселі, під час Конференції для лідерів країн даної програми.

Про те, яку роль зіграло “Східне партнерство” для розвитку України, в студії UATV розповів голова Ради зовнішньої політики “Українська призма” Геннадій Максак.

“Є індекс, який вимірює динаміку щодо кожної з країн-учасниць програми із наближення до європейських норм. Так ось зараз за цими показниками Україна на першому місці, – зазначив гість студії. – Але серед лідерів наша країна була не завжди”.

Серед головних переваг співпраці України з Євросоюзом у рамках “Східного партнерства” експерт назвав реалізацію Угоди про асоціацію, безвізовий режим, вільну зону торгівлі.

“Також у нас сьогодні діє багато програм обміну, культурних, наукових, – наголосив Геннадій Максак. – Двосторонній формат співпраці України з ЄС, це реформи, які ми взяли на себе зобов’язання реалізувати на шляху до євроінтеграції”.

Експерт нагадав, що раніше, зокрема в 2013 році, за президентства Януковича, багато проектів із Євросоюзом у нас в країні були заблоковані.

“З політичної активністю нової команди, яка змінила владу, нам вдалося зрушити багато питань з місця”, – акцентував він.

За словами голови Ради зовнішньої політики “Українська призма”, серед головних претензій до нашої держави в рамках співробітництва з ЄС – темпи антикорупційної реформи.

“Європейські партнери очікують більш ефективного підходу саме до цієї реформи, – зазначив він. – В інших напрямах у нас є хороші результати. І цим досвідом ми можемо ділитися з іншими членами “Східного партнерства”.

Також Геннадій Максак звернув увагу на те, що в подальшому “Східне партнерство” може змінити свій формат. Так, незабаром відбудуться вибори до Європейського парламенту. Після чого багато інституції перезавантажувамуться.

“Сьогодні ми не знаємо, як надалі працюватиме цей формат. Але політична воля на продовження “Східного партнерства” є, – сказав гість студії. – Конференція, яка відбулася днями в Брюсселі, запустила процес консультацій. Він триватиме від 6 місяців до 1 року. За цей час будуть збиратися і вивчатися різні думки від країн ЄС, від партнерів, щоб зрозуміти, яким чином потрібно переформатувати програму”.

Нагадаємо, Порошенко обговорив членство України в НАТО зі Столтенбергом.

Джерело UATV
дата 17.05.2019
категорії Україна та ЄС
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×