Щорічне зростання ВВП України на 5-7% – реальне, – Тарас Козак

uatv
16.08.2019
Фото UATV

Президент України Володимир Зеленський раніше спрогнозував, що ВВП виросте до 5-7% на рік.

Як повідомив в інтерв’ю UATV координатор громадянської платформи “Нова країна” Тарас Козак, таке зростання цілком можливе.

“Це абсолютно реально, в першу чергу, тому, що у нас дуже низька база. ВВП України на душу населення – показник або найнижчий в Європі, або на другому місці після Молдови, що не відповідає нашим можливостям. Якщо ми на дуже низькому рівні, спочатку рости дуже легко, для цього потрібно просто розчистити те, що заважає”, – каже гість студії.

Також Козак прокоментував інформацію агентства Bloomberg щодо того, що економіка України на підйомі на тлі уповільнення зростання в Європі. Так, зростання українського ВВП досягло 4,6%. За словами експерта, така цифра досить велика навіть за мірками країн, що розвиваються.

“Зазвичай розвинені країни ростуть повільніше, 2-3% для них вважаються дуже непоганим показником, для країн, що розвиваються – 4% і більше. 4,6% – це дуже хороший показник, але він загальний, і, варто зауважити, не річний, а квартальний. Важливіший абсолютний річний показник, який ми отримаємо тільки в 2020 році”, – говорить Козак.

Також гість студії назвав чинники, які вплинули на такий результат.

“Найбільше зростання показала торгівля. Вона дала понад 7% у порівнянні з аналогічним кварталом минулого року. Звичайно, ми розуміємо, що переважно це торгівля імпортними товарами, тобто ми значно більше закуповуємо, імпорт зростає, і значно швидше, ніж експорт. Набагато гірша ситуація з промисловістю. Якщо ми подивимося на щомісячні показники Укрстату, то побачимо, що у нас то зростання, то падіння. Певною міроювідбувається деіндустріалізація”, – зазначив Козак.

Також експерт повідомив, що настрої інвесторів щодо України змінилися.

“Вперше в цьому році обсяг іноземних інвестицій в державні українські папери виріс на понад 3 млрд доларів за кілька місяців. Цей бум розпочався в березні-квітні, коли стало зрозуміло, що точно не переможе (на виборах президента – ред.) Юлія Тимошенко. Коли стало відомо, що перемагає Зеленський, шлюзи відкрилися, і в країну хлинув потік, як для України дуже великих обсягів, 2 з гаком мільярди доларів. Думаю, це буде тривати, якщо нова Рада і новий уряд будуть виконувати все, що вони обіцяли в своїх програмах. Але, тим не менш, ми вже бачимо цей потік. Перша ластівка – це те, що нещодавно японське рейтингове агентство вперше підвищило рейтинг України відразу на дві сходинки – до рівня В”, – додав експерт.

Телеверсію інтерв’ю з Тарасом Козаком дивіться 17 серпня о 21:00 у програмі “Лицом к лицу”.

Підготувала Анастасія ДЯДЮША, UATV

Джерело UATV
дата 16.08.2019
категорії Економiка
поділитися

Топ новин на UA|TV