Щонайменше 28 тис. кримчан незаконно призвали до російської армії, – правозахисниця (ВІДЕО)

uatv
05.04.2021
Фото: qha.com.ua

Порушення прав людини в окупованому Криму і ОРДЛО щороку посилюються. Щонайменше 28 тис. кримчан незаконно призвали на службу в армію РФ за сім років окупації півострова.

Про це розповіла координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник в коментарі телеканалу “Дом“.

“Станом на кінець 2020 року щонайменше 28 тис. громадян України призвали в російську армію на строкову службу, що є грубим порушенням міжнародного права. Триває кримінальне переслідування людей, які відмовляються йти в армію”, –  зазначила вона.

За даними правозахисників, окупаційна влада порушила щонайменше 201 кримінальну справу за відмову служити в російській армії.

Також в опублікованому минулого тижня звіті Держдепу США про дотримання прав людини зазначається, що в окупованому Криму триває переслідування кримських татар.

“74 людини переслідуються і позбавлені волі за так званими справами проти кримських мусульман, тобто їх звинувачують в участі в “Хізб ут-Тахрір”. Щодо них відбуваються постійні порушення прав людини, більшість із них – кримські татари. Також серед них багато активістів , і саме це є реальною причиною їхнього переслідування”, – додала Скрипник.

В окремих районах Донецької та Луганської областей ситуація з порушеннями прав людини також погана. Окупаційна адміністрація вдається до позасудової страти, викрадення людей, відчуження майна.

“Це все відбувається кожного дня, і може статися з ким завгодно. Донбас – це не той самий Крим, тільки там стріляють. Проблема Донбасу в тому, що там взагалі немає ніякої держави зараз”, – зазначила виконавчий директор Центру Громадянських Свобод Олександра Романцова.

Вона також додала, що якщо права людини були порушені на окупованих територіях, то ці люди можуть звернутися до українських правоохоронних органів за допомогою. Зокрема, в Прокуратуру АР Крим.

Раніше ​Київ направив РФ ноту через провокації біля посольства України в Москві.

Читайте також: Призов в окупованому Криму є воєнним злочином Росії, – МЗС

Джерело UATV
дата 05.04.2021
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×