“Щоденники по гарячих слідах”: Юрій Голик розповів про роботу в облдержадміністрації (ВІДЕО)

Скрін з відео

Юрій Голик – письменник, який видав книгу мемуарів про те, як чотири роки працював у Дніпропетровській облдержадміністрації.

Книгу Юрій разом з командою писав всі чотири з половиною роки роботи в ОДА.

“Ця книжка – компіляція різних постів на сайті та у Фейсбуці, вона розбита на глави, які я надиктував, – ділиться автор. – З нами ці довгі чотири роки працювала журналістка, все розшифровувала, й потім я вже по-свіжому переписував. Кілька членів нашої команди теж дописували деякі частини”.

Свій твір він називає “щоденниками по гарячих слідах”. Увесь текст розбитий на розділи: окремо про школи, дитячі садки, стадіони, проблеми з водою.

“У кожному напрямі виписана вся логіка: як ми до цього прийшли, чому ми це робили, навіщо, якими методами і так далі”, – говорить автор.

Книг у Юрія Голика всього дві. Одна вже вийшла, а друга ще в роботі. Другий рукопис з повністю вигаданими прізвищами – це “трилер про те, що відбувається в окремо взятій області нашої країни”, пояснює письменник.

Перша книга – це, свого роду, мануал та підручник для всіх, хто зараз прийшов до влади, а друга розрахована більше на звичайних людей, зауважує Юрій, щоб вони читали й розуміли, як все відбувається зсередини.

“Це чотири роки історії, чотири роки в найбільшій області країни, в уже найуспішнішій області країни, яка дійсно стала форпостом опору російській агресії, – пояснює Голик. – Всі добровольчі батальйони почалися звідти. Це чотири роки області, в якій було зроблено дуже багато унікальних речей, які досі жодна інша область і не повторила і, до речі, навряд чи повторить”.

Крім письменницької діяльності, Юрій Голик активно підтримує буккросинг. Разом з командою чоловік втілив цю задумку в життя:

“Ми вирішили, що якщо є велика рекреація на третьому поверсі обласної адміністрації, там потрібно зробити буккросинг. Там були чотири вертикальні полиці, ми повісили чотири англійські букви “read” (читай) і заповнили їх книгами, просто свої принесли”.

Зараз будь-хто може прийти до Дніпропетровської ОДА та взяти книгу. Але поки, на жаль Юрія, “в силу неєвропейського виховання”, часто люди беруть книги, але нічого не дають натомість. А в цьому й полягає завдання буккросингу.

Письменник також долучає до читання і юне покоління в особі свого сина, якому 3,5 року. Хлопчик особливо любить книги про машини й трактори.

“Ми проводили два роки поспіль у Дніпрі Bookspace – великий книжковий форум. І в нас був окремий дитячий павільйон. Я вважаю, що книги насправді перемогли гаджети, і для дітей зокрема. Мені здавалося, що я не побачу такого асортименту й такої кількості дитячої літератури, – ділиться спогадами Юрій. – Мені здавалося, що її просто ніхто не розуміє. А насправді, в перший рік Bookspace, в 2018 році, це був один з найбільш продаваних павільйонів”.

Книги Юрія Голика – це завжди колективна творчість, адже автор створює їх з командою за відпрацьованою схемою. Після того, як світ побачить друга книга, Юрій зупинятися не збирається. У планах ще перекласти першу книгу українською та англійською мовами, щоб зробити її доступною для більш широкої аудиторії.

Більше випусків програми “Палітурка” дивіться за посиланням.

Прямий ефір