Санкції США можуть зупинити “Північний потік-2”, – Оксана Іщук

uatv
21.09.2019

У Брюсселі, після завершення чергового раунду тристоронніх переговорів про транзит російського газу через Україну в ЄС, повідомили, що дискусія відновиться в жовтні.

Росія зацікавлена в тому, щоб створити умови штучної кризи і, таким чином, максимально продовжити період невизначеності й в укладанні контракту, а також – у проведенні нових переговорів після 1 січня 2020 року.

Про це в студії UATV заявила експертка Центру глобалістики “Стратегія XXI” Оксана Іщук.

“Вони зацікавлені в тому, щоб виграти час і просунути будівництво “Північного потоку-2”, – наголосила гостя. – Але, так чи інакше, у січні “Газпром” буде змушений щось вирішувати стосовно газового контракту з Україною”.

“Що ж станеться 1 січня, коли дія контракту закінчиться?”, – поцікавилися журналісти UATV.

На думку Оксани Іщук, різкої кризи, як у 2009 році, не буде.
“Україна має достатній запас – понад 19 млрд кубометрів – для опалювального сезону, якого навіть вистачить, якщо виникнуть проблеми з реверсом із Європи”, – сказала вона.

Про це ж раніше заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель.За його словами, й український уряд, і НАК “Нафтогаз” вживають необхідних заходів для того, щоби бути до всього готовими (у разі непідписання контракту). У підземних сховищах України нині на 4 млрд куб. м більше запасів газу, ніж ми мали торік – 19,6 млрд кубометрів.

Що ж до подальших сценаріїв розвитку подій із підписанням контракту, то найвигіднішим варіантом для нашої держави, як вважає експертка, є новий довгостроковий контракт.

“Позиція України та ЄС така, що новий газовий контракт повинен укладатися щонайменше на 10 років, – зауважила Оксана Іщук. – У документі має бути прописано гарантований обсяг прокачування газу територією України – 60 млрд кубічних метрів. Також повинна бути альтернативна опція додаткових 30 млрд куб. м на випадок зростання попиту на території Євросоюзу. Це в даний час і є найвигіднішим варіантом для України”.

Також гостя акцентувала увагу на тому, що з будівництвом “Північного потоку-2” так звану точку неповернення ще не пройдено.

“У США є козир – санкції. І це те, що може зупинити “Північний потік-2”. Якщо їх застосують, проект ще можливо заморозити”, – підсумувала Оксана Іщук.

Нагадаємо, в Брюсселі відбулися тристоронні газові переговори.

Раніше США підтвердили можливість санкцій проти РФ.

Джерело UATV
дата 21.09.2019
категорії Економiка
поділитися

Топ новин на UA|TV