Санкції не підривають можливості РФ боротися з коронавірусом, – Єврокомісія

uatv
06.04.2020
Фото Укрінформ

Санкції, які Європейський Союз застосовує проти Росії, спрямовані проти російських компаній та людей, які причетні до дій, що націлені на підрив суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України. Вони не заважають країні протистояти епідемії коронавірусу.

Про це заявив речник Єврокомісії Пітер Стано, відповідаючи на запитання журналістів щодо реакції на звернення групи депутатів Європарламенту до керівництва ЄС з проханням не послаблювати санкції проти Росії під приводом боротьби з коронавірусом, повідомляє Укрінформ.

“У цілому режим санкцій ЄС і ООН надає можливість для гуманітарних винятків. Але в тому, що конкретно стосується Росії, то санкції спрямовані проти російських компаній та людей, які пов’язані з незаконною анексією Криму й Севастополя, тож ці санкції введені внаслідок дій, які підривають суверенітет, територіальну цілісність та незалежність України. Це означає, що санкції не стримують Росію від протидії спалаху коронавірусу”, – зазначив речник ЄС.

Стано нагадав, що раніше верховний представник ЄС Жозеп Боррель від імені всіх країн Євросоюзу видав декларацію, в якій наголошується, що міжнародні санкції не мають перешкоджати постачанню важливого обладнання та іншим поставкам, які є необхідними для боротьби з коронавірусом та для його стримування від поширення світом.

Нагадаємо, раніше постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявляв, що російські дипломати намагаються використати ситуацію з COVID-19 для просування пропагандистських меседжів, а також розвалити Європейський Cоюз.

Джерело Укрінформ
дата 06.04.2020
категорії Світ
поділитися

Топ новин на UA|TV