“Сайт каналу іномовлення України читають в усіх країнах світу”, – Вадим Лубчак

Студенти Сумського державного університету дізналися про особливості роботи онлайн-порталу UATV.UA

uatv
06.12.2018
Фото СумДУ

Як світ дізнається останні новини про Україну? В чому полягають особливості роботи сайту каналу іномовлення UATV? Які матеріали користуються найбільшою популярністю? У рамках діяльності регіонального професійного Центру базової медіаосвіти, створеного за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, за сприяння СумДУ та ГО “Медіакомпас”, студенти кафедри журналістики та філології Сумського державного університету зустрілися з головним редактором сайту UATV.UA Вадимом Лубчаком, і розпитали його про те, як вдається онлайн-платформі на п’яти мовних версіях інформувати світ про нашу країну.

“За менш ніж рік роботи сайту, якщо подивитися на статистику, на наш портал виходили читачі практично з усіх незалежних країн світу. Найбільше за останній місяць наш сайт читали в Росії, США, Польщі, Угорщині, Канаді, Індії, Туреччині… Дуже часто дивляться трансляцію каналу на сайті в європейських країнах та в Арабському світі”, – розповів головний редактор сайту Вадим Лубчак. – Нині сайт оновлюється англійською, арабською, російською, українською та кримськотатарською мовами. У кожній з мовних редакцій каналу працюють носії мови. Тож матеріали на сайті не просто перекладені п’ятьма мовами, а адаптовані під спеціальні формат і стилістику подачі, в яких звикла отримувати інформацію західна аудиторія (англійська версія), Арабський світ (арабська версія) тощо.

Окрім представлення сайту UATV.UA, Вадим Лубчак розповів студентам, чим робота каналу іномовлення принципово відрізняється від інших українських мовників, презентував телевізійні проекти каналу, зокрема “Історія війни”, “PRO et CONTRA”, “Пишемо історію”, “Древо”, “Українські реформи”, “Міста і містечка”, “Бери вище!”, “Зроблено в Україні” та інші.

“Другий рік поспіль відвідую тренінги Вадима Лубчака. Час на них минає досить швидко, спілкуватися – просто, а інформація сприймається легко. Особисто я охоче дізналася більше про іномовлення України. Важливо розуміти, що про Україну у світі розповідають професіонали, і роблять це в сучасних форматах”, – не приховує вражень третьокурсниця спеціальності “Журналістика” СумДУ Вікторія Гетьманська.

Нагадаємо, що раніше учасники міжнародної акції “Українська політика та ЗМІ очима молоді” завітали на канал іномовлення України.

Каріна ХАЧАТАР’ЯН, студентка СумДУ

Джерело UATV
дата 06.12.2018
категорії Новини телеканалу
поділитися

Топ новин на UA|TV