Розведення птиці як успішний бізнес: український фермер поділилася секретами (ВІДЕО)

Скрін із відео

Розводити домашнє господарство сім’я фермерів Козолій починала з 5 курей. Планували вирощувати птицю тільки для себе, але потім побачили сенс розширити справу. І не прогадали.

“Після курей вирішили ще завести дуже красивих птахів – індиків, – розповіла фермер Людмила Козолій. – Потім вирішили розводити індокачок. Всі ці птахи між собою дружать, добре уживаються”.
Індокачка – м’ясна порода птахів. Так їх назвали, тому що поруч з дзьобом у них ростуть червоно–чорні нарости, схожі на індичі. Вони виділяють запах, схожий на мускусний. Через нього качки отримали другу назву – мускусні.

“Характер у них спокійний, на вигулі вони поводяться тихо. Ці птахи видають непримітні звуки, – зазначає фермер. – Самці індокачок важать до 4 кг. Самки – до 2 кг. Вони не хворіють. Їхнє м’ясо дуже корисне, фактично без жиру. Качки люблять гуляти на волі, пастися. Але їх можна тримати і в клітках, загородках, якщо є така необхідність”.

За словами Людмили Козолій, мускусні качки невибагливі в харчуванні, але потребують різноманітності. В середньому одна індокачка з’їдає в день 160-200 грам корму.

“Годуємо ми тільки натуральними кормами: кукурудзою, пшеницею, гарбузом, кормовим буряком, іноді – насінням соняшнику. Взимку – сіно, влітку – свіжа трава”, – наголошує фермер.

Ще один плюс в розведенні таких пернатих в тому, що вони добре несуться: 100-110 яєць в рік. Вага одного яйця – близько 75 грам. Відкладають яйця протягом 5 місяців.

Найбільше Людмилі Козолій подобається розводити і вирощувати індиків.

“Це благородні птахи. Вони характерні. Буває, можуть битися між собою. Але всі вони добрі. Птахам потрібен не тільки догляд, але і спілкування, – зазначає птахівниця. – Вони звикають до людей. І часом здається, що навіть розуміють все, що їм кажуть”.

На фермі Людмили Козолій вирощують тільки степового індика.
“Бройлерний має перевагу у вазі, яка становить близько 25 кг. Вага степового – до 10 кг. Але бройлерні індики не несуться і не сідають на яйця”, – говорить фермер.

Також вона зазначає, що індички – дуже хороші мами. Вони висиджують не тільки свої яйця, а й яйця курей, качок. І пташенят не кидають до 3-4 місяців.

Займатися розведенням індиків сьогодні в Україні вигідно. Як стверджує аналітик Артем Чорний, попит на внутрішньому ринку сьогодні становить близько 100 тис. кг. У той час, як виробництво становить усього 20-30 тис. кг.

“Потенціал на ринку дуже великий. При цьому збільшується як попит, споживання продукції, так і ціни на неї, – зазначає експерт. – В Україні хороше співвідношення ціни і якості такої продукції. Це може залучити потенційних виробників м’яса індички для продажу не тільки в країні, але і для виходу на зовнішні ринки”.
Що стосується експорту, в трійці лідерів країн, в які з України поставляють м’ясо індички, – Нідерланди, Ліберія та Гана. На них припадає 80% всіх продажів індички.

Людмила Козолій переконана: в Україні є всі умови для ведення сільського господарства.

“Навіть на невеликому клаптику землі можна розводити птахів, домашніх тварин, і отримувати не тільки якісні продукти, а й прибуток, – акцентує вона. – Головне – мати бажання працювати і любити землю”.

Більше випусків програми “Моя земля” дивіться за посиланням.

Прямий ефір