Розуміти свою мету: Тамріко Шолі розповіла, як стати професійним письменником (ВІДЕО)

Скрін UATV

У новому випуску проєкту “Палітурка” про свої книги розповіла українська письменниця з грузинським корінням, яка багато років живе в Німеччині – Тамріко Шолі.

Це письменниця і тренерка, яка проводить майстер-класи та лекції з письменництва.

“Тема самоідентифікації – це тема моєї нової книги. Через свою власну історію я зрозуміла, що людям досить важко презентувати себе правильно. У нас є певне розуміння того, ким ми себе вважаємо, але оточуючі бачать нас по-іншому”, – каже письменниця.

Тамріко виросла в Україні – спочатку вона жила в Луганську, потім в Києві.

“З Грузії я поїхала, коли мені було 4 роки. Але за прізвищем і зовнішністю для навколишнього світу я – грузинка. Тому в Європі, коли чують, що я – українка, дивуються. Коли мені почали робити зауваження, що я не згадую про своє грузинське коріння – я замислилась, як себе ідентифікую”, – згадує Шолі.

За її словами, в суспільстві є дуже багато міфів з приводу того, ким є письменники.

“Найпоширеніший міф – що письменники зловживають алкоголем, ведуть аморальний спосіб життя та належать до якоїсь “богеми”. Найчастіше я говорила, що я журналіст. Це не викликало питань”, – розмірковує письменниця.

Шолі звернула увагу, що люди зараз соромляться бути самими собою. Всім хочеться приєднатися до якогось образу успішної людини. Вона розповіла, як письменнику зрозуміти, чи зможе він стати професіоналом.

“Все залежить від мети. Людина має розуміти свою мету – у неї є бажання стати письменником з точки зору свого его, або вона хоче сказати щось людям, або просто хоче заробити гроші. Я не вірю, що письменниками можна стати випадково, адже для цього необхідні певні риси характеру”, – пояснює Тамріко.

Вона зауважує, що не всі люди можуть стати письменниками.

“Будь-який автор зобов’язаний помічати деталі. Це робить текст живим, справжнім, схожим на правду. Автор повинен мати високий рівень емпатії, вміти відчувати себе в будь-якому з героїв. Спочатку народжуються певні ідеї, потім під них народжуються герої. Далі потрібно створити “епізодники”, деякі сцени, які дохідливо пояснюють ці ідеї”, – зазначає героїня програми.

Тамріко вважає, що талант – це 90% роботи над собою. Вона не вірить в існування музи.

“Муза – це не більше, ніж хороший стан духу. Коли є енергія поділитися тим, що всередині тебе”, – впевнена Шолі.

Більше випусків програми “Палітурка” дивіться за посиланням.

Прямой эфир