Розроблено документ зі стратегії деокупації Криму, він не є публічним, – Джапарова (ВІДЕО)

uatv
24.07.2020
Фото Укрінформ

Український уряд підготував стратегію деокупації Криму, проте документ не є публічним.

Про це перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова розповіла в програмі “На самом деле: Крым” на телеканалі “Дом“.

“Ми вважаємо, що в таких питаннях повинні бути документи ширшого масштабу. І це лише частина великої стратегії деокупації. І ми сподіваємося, що рано чи пізно Україна на різних рівнях зможе її презентувати”, – говорить вона.

Джапарова повідомила також про плани українського МЗС створити міжнародний комунікаційний майданчик із питань Криму. За словами заступника міністра, реакція світової спільноти на проблеми Криму є несистемною і нерегулярною, чим і користується Росія, намагаючись примирити весь світ з окупацією Кримського півострова.

“Якщо говорити про наші зусилля, то вони будуть спрямовані на створення формалізованого майданчика, присвяченому Криму, тому що на це є дуже великий запит. Коли ми говоримо про Донбас, у нас так чи інакше є різні форми комунікації, дискусії про майбутнє Донбасу. Це і Норманді, і Мінський формат, і Тристороння контактна група. Тобто у нас є трек міжнародної уваги до цього питання. Однак, коли ми говоримо про Крим, на жаль, реакція світової спільноти досить фрагментарна і спорадична. Ось відбувається щось, тоді слідує якась заява, реакція”, – пояснила вона.

За словами чиновниці, найголовнішим завданням у питаннях Криму сьогодні є публічність.

“Тому що Російська Федерація вкладає величезні зусилля, щоб примирити з окупацією і статус-кво все світове співтовариство. Вони використовують абсолютно різні форми – когнітивні, гібридні – ось цього примирення світової спільноти. І, власне, цього меседжу, який по суті є порожнім, що трапилося волевиявлення народу і Крим наш”, – пояснила Джапарова.

Читайте такожПутін є відповідальним за тортури ув’язнених в окупованому Криму, – Джемілєв

Раніше в МЗС висловили протест через візит Путіна до окупованого Криму.

Джерело UATV
дата 24.07.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×