Розкішно та модно: українські дизайнери розповіли про мереживо і його види (ВІДЕО)

Скрін із відео

Ось уже кілька століть не виходить з моди вишукане повітряне плетіння – мереживо. Це завжди жіночно, витончено й гарно.

Які види мережива існують? Що створюють сучасні кутюр’є з мереживних тканин, і як правильно доповнити свій образ виробами з цього матеріалу – дивіться у новому випуску програми UATV GLOSS.

“До виробництва мережива в моді була вишивка: вишивка на оксамиті, на тафті. І ось ця повітряна тканина, яка з’явилася, вона просто зачарувала Європу, – розповідає Марина Іванова, директор і засновник Музею історії моди. – Будь-яку сукню можна було за допомогою манжета й коміра прикрасити мереживом”.

У ХVІ столітті в Європі мереживо експортували в різні країни. Багато дівчат не зупинялися ні перед чим, скуповуючи ексклюзивні плетені вироби. Придворні дами, кавалери прикрашали ним не тільки свої костюми, а й все, що їх оточувало: панчохи, сумочки, віяла, парасольки. Навіть постільну білизну було прикрашено мереживом.

За словами Марини Іванової, існує три способи виготовлення мережива: це вишивка та плетіння голкою, плетіння на коклюшках і в’язання.

“Наприклад, бельгійське мереживо плететься з найтоншої лляної нитки голкою, – зазначила вона. – Французьке мереживо – це шантильї, мереживо ніжне, найтонше, яке робиться на широкій подушечці за допомогою плетіння. Іспанія створила свій вид мережива: чорне із золотою ниткою. Його дуже часто використовували на віялах і в одязі для чоловічих камзолів”.

Мода на мереживо настільки захопила Європу, що багато панянок бажали навчитися створенню мережива як виду мистецтва. Варто зазначити, що представниці всіх соціальних верств займалися мереживоплетінням. Це могли бути і дівчата з простих і бідних сімей, і дворянки.

Техніки в’язання мереживних орнаментів часто трималися в секреті. І це, зі свого боку, надавало ще більшої цінності виробам з мережива.

Багато сучасних кутюр’є використовують мереживо, як елемент декору в своїх дизайнерських колекціях. Адже навіть маленькі фрагменти з мережива можуть зробити з простої на перший погляд сукні люксову річ.

“В першу чергу, мереживо треба намалювати на папері, – каже дизайнер весільних суконь Оксана Муха. – Після цього малюнок закладається в програму, яка відшиває пробний варіант в принципі на будь-якій тканині, яку ми обираємо. Потім ми відшиваємо та дивимося, як це виглядає. А коли вже готовий пробний варіант мережива, думаємо, як і де будемо далі його використовувати: це або спідниця, або ліф, або рукав. Тільки тоді плаття збирається”.

Розробка ексклюзивного орнаменту для мережива є для дизайнера таким же захоплюючим і цікавим творчим процесом, як і створення самої колекції.

“У нас є мереживо, яке ми отримуємо готове, а є мереживо, яке ми створюємо самі”, – уточнила Оксана Муха.

Вибір мережива сьогодні досить різноманітний. Залежно від характеру мереживного виробу, воно може бути різноманітного плетіння, складу нитки і малюнка.

Новий тренд цього сезону – гліттерне мереживо. Це модне віяння надає мереживній тканині особливого мерехтіння. І скоріше підійде для створення вечірнього, а також весільного вбрання.

“Це мереживо, яке наноситься, – пояснила Оксана Муха. – Ось власне гліттер, це паєтки, які наносяться за допомогою абсолютно нової технології. І вже не потрібно нічого пришивати або вишивати. Таке мереживо виготовляється за рахунок лазерних машин і спеціальної технології”.

Мереживна тканина дуже тонка та делікатна. Тому робота з матеріалом має свої особливості та вимагає від майстра найвищого професіоналізму.

Дизайнери впевнені: мереживо, швидше за все, ніколи не вийде з моди. З його допомогою навіть буденна річ перетворюється на предмет розкоші.

Більше випусків програми GLOSS на UATV дивіться за посиланням.

Прямий ефір