Розглядаються три версії пожежі в пансіонаті Харкова (ФОТО)

Фото Facebook Ірина Венедіктова

Слідчими розглядаються три основні версії пожежі в будинку для літніх людей у Харкові, внаслідок якої загинули 15 людей.

Про це у Facebook повідомила генеральна прокурор Ірина Венедіктова, інформує UATV.

Так, перевіряються такі основні версії пожежі: підпал (занесення стороннього вогню), необережне поводження з вогнем в побуті та з електроприладами, замикання електромережі.

Окрім цього, правоохоронці затримали 4 осіб, причетних до організації діяльності пансіонату.

“В межах кримінального провадження за фактом порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей, у порядку ст. 208 затриманий власник домоволодіння, який здав двоповерхову будівлю під пансіонат, а також орендар будинку та його дружина – директор приватного підприємства, яка фактично керувала закладом. Також затриманий адміністратор, який координував роботу пансіонату, при цьому офіційно не був там працевлаштований. Всім їм готуються повідомлення про підозру та клопотання про обрання запобіжних заходів”, – пише Венедіктова.

За її словами, встановлено, що затримане подружжя – засновники громадської організації, метою діяльності якої є сприяння проведенню оздоровчої аматорської, культурної діяльності, спрямованої на задоволення та захист законних інтересів її членів, яка, ймовірно, використовувалась для прикриття діяльності, пов’язаної з доглядом за особами похилого віку. Вартість перебування в пансіонаті вони оцінювали в середньому в 15 тисяч гривень.

Венедіктова повідомила, що у затриманого власника – на ділянці одразу два будинки.

“На будівлю, у якій функціонував пансіонат, відсутні документи на введення в експлуатацію, і до неї без отримання спеціальних дозволів, передбачених законодавством, підключено електро- та газопостачання, шляхом під’єднання від комунікацій будинку, який належним чином оформлений”, – додала генпрокурор.

Під час першочергових слідчих дій у сусідньому офіційно оформленому будинку встановлена діяльність так званого “реабілітаційного центру” для алко- та наркозалежних осіб. Підстави їхнього перебування та точна кількість встановлюється.

“Наразі слідчі дії тривають, допитуються інші працівники пансіонату, де відбулася пожежа, а також свідки, проводяться обшуки та огляд місця події із залученням експертів“, – пише Венедіктова.

Читайте також: Компенсації постраждалі від пожеж на Донбасі отримають у 2021 році

Раніше повідомлялося, що Кабмін виділяє майже 90 млн грн на запобігання пожежам у Чорнобильській зоні.

Прямий ефір