Росія виплатить Greenpeace 2,7 млн євро за затримання судна Arctic Sunrise

uatv
18.05.2019
Фото з сайта greenpeace.org

Нідерландам і Росії вдалося вирішити питання у справі судна Arctic Sunrise. Екіпаж цього корабля, на якому перебували активісти Greenpeace, заарештували російські чиновники, коли той зайшов у міжнародні води.

Про це повідомляє Європейська правда.

У рамках угоди, яку схвалили обидві сторони, Росія виплатить Greenpeace 2,7 млн євро компенсації шкоди кораблю та супутніх витрат. З цієї суми також отримають відшкодування 30 членів екіпажу.

Організація Greenpeace Nederland заявила, що позитивно оцінює наполегливість нідерландського уряду.

“Право на мирний протест – це частина демократії. Хоча Greenpeace не є частиною угоди, ми раді, що російська влада зараз розуміє суть рішення трибуналу” – зазначила Файза Улахсен, яка перебувала на борту судна, коли його захопили.

Arctic Sunrise росіяни захопили у вересні 2013 року. Затриманих членів екіпажу звинуватили у піратстві після протесту проти російської бурової установки в арктичних водах.

Членів екіпажу випустили на волю у грудні того ж року після того, як Росія погодилася на амністію. Корабель перебував у РФ 11 місяців.

Нагадаємо, рішення міжнародного трибуналу стосовно українських моряків, затриманих Росією у Керченській протоці, оголосять 25 травня.

Джерело Європейська правда
дата 18.05.2019
категорії Світ
поділитися

Топ новин на UA|TV