Росія використовує період окупації для посилення військової присутності у Криму, – МЗС Естонії

uatv
16.03.2019
Фото DW

Естонія з нагоди п’ятої річниці незаконної анексії Криму висловила свою підтримку Україні, зазначивши, що для неї територія півострова залишається невід’ємною частиною нашої держави.

Про це йдеться у заяві міністра закордонних справ Естонії, яку розміщено на сайті відомства.

“У березні цього року відзначається п’ятиріччя незаконної анексії Кримського півострова Росією. Ми рішуче засуджуємо цей акт, який ігнорує як українську Конституцію, так і волю народу, і являє серйозну загрозу для європейської безпеки та міжнародного верховенства права. Для Естонії Крим є і залишатиметься частиною України”, – зазначається у повідомленні.

У відомстві наголошують, що період окупації Росія використовує для посилення своєї військової присутності у Криму. Територія півострова на сьогодні стала плацдармом для Збройних сил РФ. Стягуючи свої війська до незаконно анексованого Криму, країна-агресор прагне контролювати весь Чорноморський регіон, зауважують у МЗС Естонії.

Крім цього, Росія порушує міжнародне право своїми діями на півострові.

“За п’ять років окупації гуманітарна ситуація в Криму погіршилася: кожна людина, яка не підтримує російську анексію, перебуває в небезпеці. Особливий тиск поширюється на кримських татар, яких Москва переслідувала і депортувала уже в радянські часи”, – наголошується у заяві.

Також Естонія засудила напад Росії на українські кораблі біля Керченської протоки 25 листопада 2018 року і незаконне затримання екіпажів суден.

Нагадаємо, представники ЄС у Радбезі ООН заявили, що агресією проти України Росія порушила сім міжнародних документів.

Джерело UATV
дата 16.03.2019
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV