Росія сама має забезпечити водою населення окупованого Криму, – МЗС України

uatv
15.09.2020
Фото Мінреінтеграції

Міністерство закордонних справ заявляє, що водопостачання до Криму з континентальної України повністю відновлять тільки після деокупації півострова. 

Про це інформує пресслужба українського зовнішньополітичного відомства.

Наголошується, що така позиція ґрунтується на нормах міжнародного права.

“Під приводом “гуманітарної потреби” російській окупаційній владі в Криму не вистачає води на прискорений розвиток військових об’єктів та підприємств військово-промислового комплексу”, – сказано в повідомленні.

Також потреба у водних ресурсах зростає на тлі колонізації півострова. У міністерстві звернули увагу, що Кремль веде цілеспрямовану політику заміни демографічного складу Криму.

“Такі дії держави-окупанта є воєнним злочином. Їх мета – заселення українських територій громадянами РФ, які є лояльними до експансивної політики своєї держави та, таким чином, здійснення закріплення незаконної окупації”, – пояснили дипломати.

МЗС нагадує, що забезпечення водою населення окупованого Криму, як і іншими ресурсами, продуктами харчування та медичними матеріалами повністю належить до зобов’язань держави-окупанта.

“Будь-які заяви про нібито порушення норм міжнародного права Україною у зв’язку з припиненням водопостачання є нікчемними з точки зору міжнародного права і, очевидно, покликані на те, щоб “призначити винного” за витрати, які несе РФ уже сьомий рік унаслідок незаконної окупації Криму та розгортання масштабної мілітаризації півострова, за яку сплачують російські платники податків”, – підсумували у відомстві.

Раніше в Мінреінтеграції заявили, що Україна доставлятиме воду в Крим лише після деокупації.

Читайте також: “Без підживлення ззовні Криму не вижити”, – Дудаков про проблему водопостачання

Джерело UATV
дата 15.09.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×