Росія прагне захопити українські надра в окупованому Криму, – Остап Семерак

Міністр екології зазначив, що Україна відстоює свої права у міжнародних судах

uatv
15.08.2018

Фото Укрінформ-UATV

Міжнародна спільнота ніколи не визнає російський закон щодо анулювання українських ліцензій на користування надрами в акваторії Чорного й Азовського морів.

Про це заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, передає прес-служба відомства.

За його словами, наразі в Криму діє 131 дозвіл на користування надрами, які видав український уряд. Він підкреслив, що як Україна, так і міжнародні організації не визнають рішення Росії.

“Україна відстоює свої права в міжнародних судах. Ми вже подали відповідні позови та сподіваємося на підтримку світової спільноти. Позови подали низка українських компаній, зокрема НАК “Нафтогаз України”, щодо відшкодування завданих збитків унаслідок незаконного захоплення українських природних ресурсів”, – повідомив Остап Семерак.

Як повідомлялося раніше, у 2016 році Україна ініціювала спір із РФ щодо порушення Конвенції ООН з морського права: Київ готовий довести в арбітражі, що Росія порушує суверенні права України користуватися гарантованими правами у власних морських акваторіях і на континентальному шельфі в прилеглих до Криму морських зонах, зокрема права на природні ресурси континентального шельфу. В лютому 2018 року Україна подала до Міжнародного трибуналу ООН з морського права меморандум про порушення Росією Конвенції ООН з морського права.

Нагадаємо, прокуратура АР Крим контролює виконання судових рішень, постановлених за позовами органів прокуратури автономії до тимчасової окупації півострову Російською Федерацією, а також відновлення на материковій частині України втраченими судовими провадженнями. Рішеннями судів минулих років визнано право власності за Україною на об’єкти чотирьох санаторіїв“Україна”, “Ай-Петрі”, “Орлине гніздо”, “Золотий пляж”. Їхня загальна площа становить близько 11 тисяч квадратних метрів. Відомості про право державної власності на майно вищевказаних санаторіїв в особі Фонду державного майна України внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Джерело UATV
дата 15.08.2018
категорії Крим
поділитися

Топ новин на UA|TV