Росія “паспортизацією” українців намагається загострити конфлікт на Донбасі, – заява Радбезу ООН

uatv
26.04.2019
Фото Укрінформ-UATV

У ЄС заявили, що вважають указ російського президента підривом суверенітету України, порушенням Мінських домовленостей та причиною для глобального занепокоєння.

Відповідну заяву від імені Німеччини, Франції, Польщі, Бельгії й Великої Британії, Італії, Нідерландів і Швеції озвучив постійний представник Франції при ООН Франсуа Делатр, повідомляє UATV.

“Ми, члени Європейського Союзу повністю підтримуємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів”, – зачитав заяву представник Франції.

У заяві наголосили, що обрання часу для цього рішення – одразу після президентських виборів в Україні, які продемонстрували міцну прив’язаність України до демократії й верховенства права – свідчить про спроби Росії й надалі дестабілізувати Україну та загострювати конфлікт.

Країни ЄС закликали Росію утриматися від будь-яких подібних дій, що ставлять під ризик імплементацію Мінських домовленостей та перешкоджають повному відновленню контролю українського уряду над цими (окупованими – ред.) територіями.

Крім того, в заяві наголошується на необхідності негайного припинення Росією фінансової й військової підтримки сепаратистів.

“Мінські домовленості повинні бути виконані, насамперед в контексті тривалого й стійкого припинення вогню, відведення важкого озброєння та конструктивної участі в Нормандському форматі та тристоронніх контактних групах”, – наголошується в заяві.

“Ці порушення міжнародного законодавства викликають глобальне занепокоєння”, – наголошується в документі.

Крім того, під час виступу у Радбезі ООН, представники країн ЄС відмітили демократичні вибори президента в Україні і привітали майбутнього українського гаранта з перемогою у передвиборчій гонці.

Також представник США при ООН Джонатан Коен під час засідання Ради Безпеки ООН, заявив, що якби Росія справді турбувалася про російськомовне населення в Україні, вона б спробувала започаткувати новий курс у російсько-українських стосунках.

“Якби Росія справді була зацікавлена у добробуті російськомовного населення в Україні, вона б використала цей момент (вибори президента – Ред.), аби започаткувати новий курс у російсько-українських відносинах і шукали би способів співпраці з президентом Порошенком та його наступником задля досягнення миру. Натомість, Росія лише ще більше роздмухує конфлікт, який вже забрав понад 13 тисяч життів”, – заявив він.

У свою чергу представник України Володимир Єльченко закликав РФ негайно призупинити дію закону та припинити агресивну політику проти України та зазначив, що змінити ситуацію може лише підвищення міжнародного тиску на Росію.

“Посилення міжнародного тиску на Кремль, включно з новими цільовими санкціями проти агресора, має бути нашим спільним завданням. Лише так можна повернути Росію назад на шлях впровадження своїх зобов’язань за Мінськими угодами”, – зазначив він.

LIVE: Совбез ООН обсуждает решение РФ выдавать российские паспорта жителям оккупированных регионов Донбасса. Заседание инициировала делегация Украины

Опубліковано UATV на русском Четвер, 25 квітня 2019 р.

Нагадаємо, що Радбез ООН провів термінове засідання через російські паспорти на Донбасі.

Джерело UATV
дата 26.04.2019
категорії ООС (АТО)
поділитися

Топ новин на UA|TV