Росія несе відповідальність за руйнацію режиму “відкритого неба”, – МЗС

uatv
08.06.2021
Фото UATV

Вихід Російської Федерації з Договору з відкритого неба не є несподіваним. У такий спосіб РФ довершує курс, спрямований на руйнацію всіх режимів, які сприяли військовій стриманості у Європі, обмежували розгортання ударних озброєнь та раптову широкомасштабну військову діяльність на євроатлантичному просторі.

Про це йдеться в коментарі Міністерства закордонних справ, інформує UATV.

У відомстві зазначають, що РФ припинила добросовісне виконання зобов’язань за ДВН та почала його грубо порушувати ще у 2008-2010 роках, здійснивши агресію проти Грузії. Внаслідок цього частина окупованих грузинських територій була de-facto вилучена із зони застосування ДВН.

“У 2014 році Росія окупувала Автономну Республіку Крим, м. Севастополь та окремі райони в Донецькій та Луганській областях, так само вилучивши їх з-під дії Договору. У цілому через загарбницькі дії РФ з зони застосування ДВН було вилучено понад 57 тисяч кв. км, зокрема понад 44 тисячі кв. км ТОТ України. Це більше, ніж територія Словаччини, Данії, Естонії, Нідерландів або Бельгії”, – інформують у МЗС.

А впродовж 2010-2020 років, як зазначають у МЗС, РФ також свідомо вдавалась до інших систематичних порушень з метою приховування своєї військової активності, змусивши США вийти з ДВН.

“Саме Росія несе відповідальність за триваючу руйнацію режиму “відкритого неба” та ерозію міжнародної архітектури контролю над озброєнням”, – наголосили у відомстві.

У МЗС зазначають, що Україна залишається добросовісним та активним учасником всіх режимів контролю над озброєнням, невід’ємною складовою яких є Договір з відкритого неба.

“Цей Договір до цього часу залишався єдиним багатостороннім міжнародним договором у сфері контролю над озброєнням, який залишається чинним та охоплює держави по обидва боки Євро-Атлантики. Україна однозначно засуджує вихід Росії з Договору з відкритого неба”, – додали у МЗС.

Нагадаємо, що в МЗС обіцяють санкції, якщо хоч один білоруський літак опиниться в окупованому Криму.

Читайте також: РФ порушила Віденський документ ОБСЄ, – МЗС

Джерело UATV
дата08.06.2021
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×