Росія намагається зірвати дебати щодо в’язнів Кремля у ПАРЄ

Ініціювали пропозицію щодо дебатів організатори акції #SaveOlegSentsov

uatv
23.06.2018

Фото Укрінформ-UATV

Адвокати Росії в ПАРЄ зараз докладаються серйозні зусилля для того, щоб термінові дебати стосовно бранців Кремля не відбулися.

Про це заявив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба, передає Укрінформ.

“За моєю інформацією, зараз адвокатами російського повернення в ПАРЄ докладаються дуже серйозні зусилля для того, щоб термінові дебати стосовно політв’язнів не відбулися. Саме для того, щоб не псувати цю загальну картину, спрямовану на створення атмосфери запуску процесу, який сприятиме поверненню Росії до Парламентської асамблеї“, – розповів Дмитро Кулеба.

Для того, аби дебати все ж таки відбулися, це питання має бути винесене на розгляд Бюро ПАРЄ, яке керує роботою Асамблеї шляхом підготовки порядку денного сесій та визначення питань, які заслуговують розробки доповідей. Засідатиме Бюро в понеділок, – відзначив представник України при Раді Європи.

В цій ситуації можливі три варіанти розвитку, вважає Дмитро Кулеба. 

Перший – це повна підтримка дебатів. Тоді вже у четвер вони відбудуться, і за їхніми результатами буде ухвалена резолюція, яка буде досить жорстокою щодо Росії.  Другий – це схвалити дебати, при цьому  визначити їх як поточні, а не термінові. Такі дебати передбачають собою лише дискусію, без прийняття резолюції в кінці.  І третій варіант, найбільш жорсткий і цинічний, – це просто сказати, що не на часі проводити такі обговорення.

Відзначимо, що літня сесія ПАРЄ проходитиме вже наступного тижня у Страсбурзі.

Раніше, організатори #SaveOlegSentsov запустили нову акцію із закликом до ПАРЄ провести термінові дебати щодо звільнення Олега Сенцова та інших українських політв’язнів, яких незаконно утримує Росія.

Нагадаємо, що ПАРЄ визнала окупацію Росією частини Донецької і Луганської областей.

Джерело Укрінформ
дата 23.06.2018
категорії Політика
поділитися
Топ новин на UA|TV