Росія намагається демонізувати образ кримських татар, – Денис Савченко (ВІДЕО)

uatv
15.11.2019
Фото UATV

Правозахисники засудили вирок російського суду, який визначив 6 кримським мусульманам різні терміни ув’язнення. Вони закликали міжнародну спільноту посилити тиск на РФ і припинити переслідування людей в окупованому Криму

Про вирок у “справі фігурантів Хізб-ут-Тахрір” в студії UATV розповів заступник координатора організації “КримSOS” Денис Савченко.

За його словами, рішення суду виносилося на основі недійсних доказів, включно зі свідченнями прихованих свідків або результатами експертиз, проведених некомпетентними експертами.

“Ми бачимо цілу низку порушень навіть самого законодавства РФ. Росіяни “штампують” ці вироки і нагромаджують масив порушень прав людини“, – відзначає він.

Савченко згадує, що під час обшуків російські силовики неодноразово не допускали адвокатів, а також підкидали заборонену літературу.

Експерт наголошує, що репресивними діями Росія намагається демонізувати образ кримських татар перед своїм суспільством.

“Це має глибоку історичну підоснову. Ще під час Другої світової війни Москва звинуватила кримських татар у колабораціонізмі. У 1944 році сталася жахлива трагедія – депортація корінного населення Криму. У продовженні репресій якраз і використовується спеціально призначені статті Кримінального кодексу РФ”, – пояснив він .

Заступник координатора організації “КримSOS” нагадав, що організація “Хізб-ут Тахрір” ніде в світі не перебуває під таким тиском, як у Росії.

Савченко нагадав, що причетність до організації жодного із засуджених не було доведено.

“Українська держава в особі МЗС, Мін’юсту, прокуратури АРК Крим, інших органів влади, дуже активно комунікує з міжнародними організаціями, комітетами ООН, Міжнародним судом з прав людини в питаннях порушень прав людини на окупованому півострові”, – сказав експерт.

Він упевнений, що Кремль скористається будь-яким способом, щоб очорнити людей, незгодних з її політикою. Савченко радить скористатися правом апеляції в російському суді, “адже кожен розгляд правильності цих справ свідчить про навмисність і систематичність переслідування кримських татар”.

“Ці рішення повинні лягати в основу позовів і скарг проти РФ як держави-порушника”, – підсумував Денис Савченко.

Раніше в МЗС України назвали вирок 6 кримським татарам є політично вмотивованим.

Нагадаємо, що Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив до ув’язнення в колонії строгого режиму шістьох фігурантів ялтинської “справи Хізб ут-Тахрір”.

Джерело UATV
дата 15.11.2019
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV