Російські спостерігачі не братимуть участі в українських виборах, – ВР

uatv
07.02.2019
Фото Укрінформ-UATV

У Верховній Раді ухвалили закон про заборону громадянам Росії бути спостерігачами на виборах в Україні, повідомляє кореспондент UATV.

За відповідний законопроект №9524 “Про внесення змін до деяких законів України щодо спостереження за виборчим процесом в Україні” проголосували 232 народних депутати.

“За інформацією зовнішньої розвідки України, Росія готує масштабні втручання в українські вибори. На це Кремль витратить 350 млн доларів США. Мета РФ – зупинити інтеграцію України у ЄС і НАТО. ВР уже подбала про посилення кіберзахисту України, прийнявши раніше відповідні закони. Зараз потрібно ухвалити закон №9524, який встановлює, що спостерігачами не можуть бути особи, причетні до держави-агресора”, – сказала представниця Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.

Перебування на території України російських спостерігачів є загрозою для безпеки нашої держави, наголосила голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко.

“Після того, як ми закріпили в Конституції курс на ЄС і НАТО, ми й надалі повинні дбати про безпеку України. І тому повинні обмежити присутність російських спостерігачів, громадян Росії на українських виборах. Наша позиція є незмінною – представники держави-окупанта не можуть приїжджати на нашу територію. Ми не знаємо, хто це може бути. Це можуть бути диверсанти, які діятимуть проти України”, – зазначила вона.

Раніше Павло Клімкін наголошував, що Україна не допустить російських спостерігачів на президентські вибори.

Також розвідка США повідомляла, що Росія спробує втрутитися в українські вибори.

Джерело UATV
дата 07.02.2019
категорії Випуски новин, Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV