Російські правозахисники закликали не переслідувати кримських татар

uatv
03.11.2019
Фото з сайта krymr.com

Російські адвокати закликали припинити переслідування кримських татар в незаконно анексованому Криму. Відповідну заяву оприлюднили члени Правозахисної Ради Санкт-Петербурга.

Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на документ.

У заяві нагадують про те, що кримські татари пережили депортацію, яка розпочалася 18 травня 1944 року, і потім десятиліттями боролися за право повернутися на рідну землю. Лише 8 листопада 1989 року примусове виселення народу з Криму визнали незаконним. А вільними людьми, які мають такі ж права, що й інші, кримські татари відчули себе тільки після розпаду СРСР, зазначається у заяві.

Правозахисники наголосили, що з березня 2014 року в окупованому Криму почалися і тривають по сьогоднішній день репресії щодо кримських татар. Через це багато з них були змушені покинути півострів і переїхати на материкову Україну, в Туреччину або країни Європи.

“Але тим, хто залишився, представники органів влади, співробітники МВС і ФСБ постійно демонструють небажаність їхнього проживання у Криму. В їхніх будинках проходять обшуки, їх затримують і доставляють у відділення поліції, їх садять у СІЗО і піддають тортурам, суди засуджують їх до жахливих – “сталінських” – строків”, – наголосили правозахисники.

Кримських татар переслідують саме за етнічною ознакою, йдеться у заяві.

“Також їх переслідують за віросповідання: багато кримських татар належать до одного з напрямків в ісламі – “Хізб ут-Тахрір” (у Росії визнаною терористичною, забороненою організацією, але дозволеною в Україні та у багатьох інших країнах). Правозахисна Рада Санкт-Петербурга категорично заперечує проти формування з кримськотатарського народу образу ворога. Ми проти звинувачень народу в екстремізмі й тероризмі”, – наголошується у тексті документа.

Нагадаємо, силовики в окупованому Криму заявили про арешт ще одного українця.

Читайте такожАдвокат проукраїнського активіста Приходька подаватиме скаргу до ЄСПЛ

Джерело Крим.Реалії
дата 03.11.2019
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×