Російські хакери використовують відкриті джерела у гібридній війні проти України

uatv
21.01.2020
Фото Укрінформ-UATV

У гібридній війні, яку Росія веде проти України, одну із ключових ролей відіграють російські хакери, які працюють на ФСБ. Вони використовують відкриті джерела інформації для організації спецоперацій та вербування агентів.

Про це пише видання #Трайдент, повідомляє UATV.

“Вітчизняні фахівці зізнаються – ледь не щодня вони фіксують активність російських хакерів – чи то спроби зламати державні реєстри, чи то отримати доступ до різноманітних баз даних. Як правило, кіберфахівці СБУ ставлять блок, але сили нерівні. Адже на російські спецслужби працюють кілька серйозних хакерських груп, одні з кращих у світі. Наприклад, на Головне управління Генштабу РФ працюють хакери з “АРТ 28” та Sandworm. На ФСБ — Turla й Dragonfly, а на Службу зовнішньої розвідки РФ – “APT 29“. Навіть у кримських фсбшників є своя “кишенькова” кіберармія – Armagedon. Завдання просте – зібрати максимум інформації, щоб потім використати її у спецопераціях”, – йдеться в публікації.

Російські хакери активно працюють із соціальними мережами та українськими деклараціями.

Нещодавно співробітницю одного з аналітичних підрозділів СБУ в Херсонській області завербувала ФСБ, і та передавала РФ робочі документи. А все почалося після дружнього спілкування у соціальних мережах. Ще один приклад. “Кілька років тому спецслужби РФ здійснили теракт – загинув полковник СБУ. Для організації вбивства росіяни використали багато інформації з відкритих джерел та різних баз даних”, – йдеться у матеріалі.

Інформацію, яку отримують хакери, використовують російські пропагандисти. В одному зі своїх сюжетів про вбивство “Мотороли” та “Гіві”, вони називають винними реальних співробітників СБУ, їх місця проживання, сімейний стан, автомобілі.

Тож з одного боку Україна як демократична країна запроваджує обов’язкове декларування задля відкритості перед суспільством, а з іншого – це чудовий подарунок для російських спецслужб. Їм навіть не потрібно нічого зламувати, все і так відкрито.

“Безумовно, контроль за майном та фінансами працівників спецслужб має бути. Але це вже питання до відділів внутрішньої безпеки і, зрештою, реформи СБУ як такої. Бо після того, як в ній відбудеться серйозне скорочення кадрів, а сама Служба перестане займатися економікою та зосередиться на контррозвідці, проблема корупції вже не буде стояти гостро. Це нормально, коли ми хочемо мати спецслужбу західного зразка. Але хіба можна собі уявити, щоб терористи мали доступ до даних ЦРУ чи МІ-6? Навряд чи. Тож чому цей процес маємо запускати ми?” – наголошує автор публікації.

Нагадаємо, що у листопаді хакери здійснили 11 кібератак на сайти президента і ЦВК.

Джерело UATV
дата 21.01.2020
категорії Технології
поділитися

Топ новин на UA|TV