Російська влада натиснула на ФІФА через гасло “Слава Україні”, – спортивний журналіст

Скандал під час ЧС не вписувався у плани Кремля

uatv
11.07.2018

Фото з сайта fifa.com

Чотири дні тому гасло “Слава Україні” справило фурор у світі. Гравець хорватської збірної Домагой Віда записав відеозвернення після перемоги над збірною Росії у чвертьфіналі Чемпіонату світу – на відео футболіст вигукує “Слава Україні”, а його колега говорить “Ця перемога – за “Динамо” і за Україну” (обидва футболісти раніше грали за київське “Динамо”).

У ФІФА розцінили такі заяви як політичні й заявили про неприпустимість цього в межах Чемпіонату світу з футболу.

Спочатку повідомлялося, що ФІФА може серйозно покарати футболіста. Згодом з’явилася інформація, що Міжнародна федерація не буде цього робити. Домагою дозволили грати в наступних матчах, спортсмен відбувся попередженням, а Вукоєвича було виключено з тренерського штабу хорватської збірної на ЧС-2018 і оштрафовано.

Про скандал журналісти UATV поговорили з відомим спортивним журналістом Костянтином Андріюком.

За його словами, рішення про покарання Вукоєвича – це смішний привід ФІФА поступитися Росії.

“Рішення смішне й заполітизоване. На відео “Слава Україні” кричав Домагой Віда, це гравець збірної Хорватії, а оштрафували та відрахували зі збірної не його, а Вукоєвича – і це виглядає смішно. Тому що, як я підозрюю, розгорівся неабиякий скандал, хтось на когось натиснув, тож потрібно було когось принести в жертву. І якби Віду дискваліфікували, тоді обурилася б збірна Хорватії, тому відрахування Віди з команди неможливе апріорі. Його могли б виключити за дискримінаційний ролик чи образливий, але в цьому відео нічого такого немає. Та через російських пропагандистів це роздули, й ФІФА прогнулася під РФ, щоби догодити президентові, вона була змушена щось зробити”, – упевнений журналіст.

За його словами, футболісти прекрасно розуміли, що говорили на відео. “Вони знають, що таке війна, і що відчуває Україна щодо Росії через агресію. Це було зроблено просто по-дружньому”, – переконаний Андріюк.

Він також зазначив, що вигук “Слава Україні” під час ЧС не вписувався в плани Кремля і російської пропаганди, тому це розлютило Путіна. “Російська влада натиснула на ФІФА. До того ж, ця вся істерія у ЗМІ показує, як і чим живе російський народ”, – сказав журналіст.

Телеверсію інтерв’ю з Костянтином Андріюком дивіться 11 липня о 21:00 у програмі “Лицом к лицу” на UATV.

Джерело UATV
дата 11.07.2018
категорії Спорт
поділитися

Топ новин на UA|TV