“Ми робимо це заради істини і традицій церкви”, – Варфоломій про надання автокефалії УПЦ

За словами Вселенського патріарха, надання Томосу Україні є його обов'язком

uatv
14.11.2018

Фото Укрінформ-UATV

Вселенський патріарх Варфоломій зазначив, що надання автокефалії УПЦ є обов’язком Вселенського Патріархату, і він готовий прийняти на себе таку відповідальність згідно зі Святими канонами.

Про це йдеться у зверненні Вселенського патріарха з нагоди 85-ї річниці Голодомору в Україні, яке було оприлюднене у середу, 14 листопада на сайті УПЦ КП.

“Неприпустимим є те, що Вселенський престол, який згідно зі Святими канонами відповідає за єдність та стабільність православ’я, залишався б байдужим, коли православні люди, такі як український народ, страждають та шукають вирішення церковних проблем, які мучать їх протягом століть”, – зазначив патріарх Варфоломій.

Втрутитися у такій ситуації і допомогти Україні – це обов’язок Вселенського Патріархату, зазначив він. І це потрібно зробити заради істини і традицій церкви, захисту канонічного порядку та ідентичності православ’я.

“Тому так само, як ми надали автокефалію всім помісним церквам, Священний синод вирішив надати автокефалію багатостраждальній православній церкві в Україні, щоб вона також приєдналася до повноти православ’я в єдності та внутрішньому мирі. Тільки перший престол православ’я, Константинопольська церква, має цю велику відповідальність згідно зі Святими канонами”, – зазначається у зверненні патріарха Варфоломія.

Нагадаємо, Петро Порошенко та патріарх Варфоломій підписали угоду про співпрацю. Угода завершує процес, щоб надання Томосу для України відбулося за всіма канонами православної церкви.

Джерело UATV
дата 14.11.2018
категорії Випуски новин, Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV