РНБО схвалила стратегію нацбезпеки і оборони

uatv
18.02.2020
Фото ОП

Під головуванням президента України Володимира Зеленського відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України, на якому було схвалено стратегію нацбезпеки і оборони “Безпека людини – безпека країни”.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт глави держави.

Під час засідання секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов зазначив, що ключовими аспектами стратегії є безпека людини та безпека країни.

“Вперше в центрі уваги документа – людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність і безпека”, – заявив він.

За словами Данілова, стратегія передбачає, що найвищий пріоритет та головне завдання держави – встановлення миру як запоруки розвитку країни. Але це не має відбуватися ціною втрати суверенітету та наших територій.

Стратегія ґрунтується на трьох основних засадах державної політики у сфері нацбезпеки: стримування (розвиток оборонних та безпекових спроможностей для унеможливлення збройної агресії проти України), стійкість (здатність суспільства й держави швидко адаптуватися до змін безпекового середовища та дотримуватися сталого функціонування, зокрема шляхом мінімізації зовнішніх уразливостей), взаємодія (розвиток стратегічних відносин з ключовими іноземними партнерами, насамперед із НАТО, ЄС та США).

Також секретар РНБО повідомив, що пріоритетами національних інтересів визначається відстоювання незалежності та державного суверенітету; відновлення територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів України; суспільний розвиток, насамперед людського капіталу; захист прав, свобод і законних інтересів громадян України; європейська та євроатлантична інтеграція.

Данілов зазначив, що Консультативна місія ЄС з реформування цивільного сектору безпеки України (EUAM) надіслала лист зі схвальною оцінкою запропонованого проєкту стратегії.

Раніше повідомлялося, що Зеленський увів Єрмака до складу РНБО.

Джерело UATV
дата 18.02.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×