Рішення Конституційного Суду не вплинуть на безвіз із ЄС, – Стефанішина

uatv
29.10.2020
Фото Укрінформ

Силам, які зацікавлені в тому, щоб зупинити європейську та євроатлантичну інтеграцію України, позбавити українців безвізу, не вдасться досягти своїх цілей.

Про це заявила віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, пише UATV.

“Безвізу з ЄС бути! Є сили всередині країни, зацікавлені в тому, щоб зупинити європейську та євроатлантичну інтеграцію України, і водночас позбавити українців безвізу. Запевняю, їм це не вдасться!” – наголошує чиновниця.

За її словами, обставини, у яких ухвалювалися нещодавні рішення Конституційного Суду, викликають питання та обурення.

“Це ще один сигнал, що реформа судової гілки влади, над якою зараз триває робота з Венеціанською комісією, має бути доведена до логічного завершення”, – йдеться у заяві.

Стефанішина нагадала, що Володимир Зеленський скликав термінове засідання РНБО задля вирішення відповідних питань.

“Крім того, президент уже заявив, що скористається своїм правом законодавчої ініціативи для відновлення ефективної роботи системи електронного декларування та відповідальності за порушення антикорупційного законодавства. Зі свого боку уряд також вживає заходів, які унеможливлять зупинення уже розпочатих реформ, включаючи ті, що є основою для європейської та євроатлантичної інтеграції України. Нагадую, що цей курс України до ЄС і НАТО є остаточним, невідворотним і закріплений у Конституції України”, – додала Стефанішина.

 Нагадаємо, що КСУ позбавив Національне агентство з питань запобігання корупції доступу до державних реєстрів, необхідних для перевірки декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Також він визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за недостовірне декларування.

Деякі ЗМІ з посиланням на текст листа посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу Стефанішиної повідомили, що в Європейському Союзі стурбовані останніми рішеннями Конституційного Суду.

Джерело UATV
дата29.10.2020
категорії Україна та ЄС
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×