Рідкісну знахідку покажуть на Волині – човен-довбанку

Унікальний історичний експонат можна буде незабаром побачити у спеціально створеному приміщенні в селищі Маневичі Волинської області

uatv
12.03.2018

Фото Волинська Фундація

Як повідомляється на сторінці “Волинської фундації” в Facebook, поряд із місцевим краєзнавчим музеєм зведуть нову будівлю, в якій розташують рідкісну знахідку – човен-довбанку.

Старовинний козацький човен-довбанку було знайдено у серпні 2015 року в урочищі Гострий Кут між селами Старосілля та Копилля Маневицького району.

Довжина човна – 12 метрів 20 сантиметрів, товщина стінок – 7-8 см, глибина – 95 см. Науковці вважають, що деревина, з якої було виготовлено човна, важила від 20 до 30 тонн.

Фото Волинська Фундація

За словами директора Маневицького краєзнавчого музею Петра Хомича, перший радіовуглецевий аналіз показав, що човен збудували 1350 року. Однак провести ґрунтовне дослідження можна буде тільки тоді, коли облаштують приміщення під унікальний експонат.

Читайте також: Львівщина запрошує масово підкорити Говерлу

Нині старовинний човен-довбанка зберігається в ангарі у приватного підприємця. Туристам не мають до нього доступу – в ангарі на пилорамі екскурсію не проведеш.

Фото Волинська Фундація

Будівництво нового музею розпочнеться вже цього року. З районного бюджету наприкінці 2017-го виділили 72 тисячі гривень на розроблення проектно-кошторисної документації. Загалом так званий музей одного експоната обійдеться в 1,5 мільйона гривень.

“Я можу гарантувати, що в листопаді 2018 року буде добудовано краєзнавчий музей для розміщення човна-довбанки”, – заявив голова Маневицької районної державної адміністрації Андрій Линдюк.

Джерело UATV
дата 12.03.2018
категорії Туризм
поділитися
Топ новин на UA|TV