РФ здійснює військовий злочин, утримуючи українських моряків у СІЗО, – Микола Полозов

Росія не дотримується умов поводження з українцями, яких вона захопила в полон

uatv
06.12.2018
Фото АР

Фактом військової агресії проти українських військовослужбовців Росія порушила низку міжнародних положень, зокрема й Женевських конвенцій. Українські моряки, яких нині незаконно утримують в Москві, є військовополоненими – незалежно від того, визнає їх Росія такими, чи ні.

Про це в студії UATV сказав адвокат Микола Полозов.

“Женевські конвенції мають на увазі, що військовополонені стають такими за певних ознак. Головні з них – те, що вони були в формі, озброєні, мали свою ієрархію і бойові завдання. У полон наших моряків захопили в результаті бойового зіткнення. Трьох у результаті цих подій поранили, – зазначив експерт. – Росія ж вважає всіх їх звичайними кримінальними злочинцями та не дотримується умов поводження з військовополоненими”. За словами адвоката, наших моряків повинні були помістити не в слідчий ізолятор, а в спеціально організований табір для військовополонених.

“У них не можна забирати форму та знаки розрізнення, а це було зроблено. До того ж, їх розділили. Вони повинні залишатися разом і дотримуватися наявної ієрархії, – наголосив адвокат. – А ще до них повинні були допустити представників міжнародних організацій, які володіють мандатом ООН. У даному випадку це Червоний Хрест. А поранених були зобов’язані віддати українській стороні, оскільки вони громадяни України. Те, що влада РФ дозволяє собі подібні дії – не тільки порушення конвенцій. Фактично, це військовий злочин”.

Нагадаємо, на думку адвоката, для силовиків РФ зараз головне завдання – повністю дезорієнтувати українських військовополонених, позбавити їх можливості отримувати інформацію ззовні.

Джерело UATV
дата 06.12.2018
категорії Крим
поділитися

Топ новин на UA|TV